13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina LAJME Lajmi i Fundit

Lajmi i Fundit

Durrësi më i preferuari për udhëtarët

Tragetet në dy javët e nëntorit, sa udhëtarë zgjodhën Durrësin Shumë udhëtarë kanë preferuar portin e Durrësit për ardhjen edhe largimin e tyre. Nga të...

Vlorë përkeqësimi i motit bllokon lëvizjen e mjeteve detare

Për shkak të motit të përkeqësuar, sot mesohet se në Portin e Vlorës, trageti i linjës mes Brindisit dhe qytetit bregdetar jugperëndimor ka mbërritur mëngjesin...

Vienë, kryeministri Rama në selinë e OSBE: Diskutim mbi “Paketën Antishpifje”

Sot kryeministri Edi Rama është i pranishëm në Vienë të Austrisë si pjesëmarrës në Forumin “Ekonomia takohet me politikën” dhe është takuar me përfqësuesin...

LSI, kryetarja Kryemadhi: Projekti i “Unazës së Re” është grabitje

Kryetarja e Lëvisjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është takuar me banorët e “Astirit” në ditën e tyre të 17-të të protestës, të cilët...

Vlorë, sekuestrohen 360 mijë euro pasuri të paligjshme

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Prokurorinë kanë bërë sekuestrimin e disa pasurive që rrjedhin nga burime jo të ligjshme. Seksioni i Krimit Ekonomik e...

Tiranë, të drejtat e fëmijëve, presidenti Meta: Të punojmë për mirëqenien e tyre

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Fëmijëve, presidenti Ilir Meta ka bërë të njohur mesazhin e tij, ku thekson nevojën për...

Korçë, përmirësohet situata e energjisë elektrike pas motit të keq

Rrjeti i energjisë elektrike pas reshjeve të dendura të dëborës të cilat shkaktuan edhe rënien e disa ortekëve, në qarkun e Korçës është përmirësuar...

Durrës, “eksplozivi” tek makina e drejtorit të Hekurudhave Shqiptare, kërcënim apo shaka pa kripë?!

Policia e Shtetit në Durrës ka konfirmuar se bidoni që Ani Dyrmishi, drejtori i përgjithshëm i Hekurudhave Shqiptare, gjeti sot në mëngjes poshtë makinës...

Durrës, eksploziv makinës së drejtorit të Hekurudhave Shqiptare

Një sasi lëndë plasëse i është vendosur gjatë natës makinës së drejtorit të përgjithshëm të Hekurudhave Shqiptare, Ani Dyrmishi. Mësohet se makina e tij...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...