13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina LAJME Lajmi i Fundit

Lajmi i Fundit

Patos, gardiani i burgut të Fierit vret dy persona me armën e shërbimit

Dy persona kanë mbetur të vrarë pas një konflikti me armë të ndodhur mesditën e sotme brenda ambienteve të Poliklinikës së Patosit. Sipas burimeve...

PD, konstituimi i SPAK: Mbështetje funksionimit të pavarur të kësaj strukture

Pas betimit para presidentit Ilir Meta të tetë prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, vjen edhe reagimi zyrtar nga...

Tiranë, fillon konstituimi i SPAK, prokurorët betohen para Presidentit të Republikës

Tetë prokurorët e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar janë betuar sot para Presidentit të Republikës, duke i hapur kështu rrugë...

Korçë, 45-vjeçari gjendet i vrarë me thikë para lokalit të tij

Pronari i një lokali në fshatin Mborje të Korçës është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm jashtë ambientit të biznesit të tij. Sipas burimeve...

Tërmeti / Basha në Shënavlash të Durrësit: Fatkeqësia natyrore është kthyer në fatkeqësi shtetërore

Kryedemokrati Lulzim Basha ishte sot në Shënavlash të Durrësit, ku u takua me banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Basha u shpreh...

Tërmeti / Ndihma për Thumanën, presidenti Meta pret zëvendëskryeministrin kosovar Pacolli

Presidenti i Republikës ka pritur sot në një takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e jashtëm kosovar Behgjet Pacolli, ku temë kryesore e bisedimeve ishte dhurata...

Fushë Krujë, përplaset nga makina, humb jetën 23-vjeçari

Një 23-vjeçar humbi jetën në një aksident rrugor gjatë paradites së sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Larushk të Fushë Krujës, ndërsa viktima është...

Tërmeti / Durrës dhe Shëngjin, specialistët gjermanë instalojnë 30 sizmografë portabël

Qendra Gjermane për Studime Gjeologjike në Potsdam, në bashkëpunim me Institutin e Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në Tiranë, ka ndërmarrë instalimin e 30...

PD, Basha takon Paul McCarthy, drejtori i IRI për Evropën: Vlerat e perëndimit, udhërrëfyes për zgjidhjen e krizës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim në zyrën e tij drejtorin rajonal për Evropën të Institutit Ndërkombëtar Republikan, Paul McCarthy. Përmes...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...