13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina LAJME Lajmi i Fundit

Lajmi i Fundit

Lushnje, aksident rrugor, humb jetën i riu 28-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, me pasojë vdekjen e një të riu. Policia e Shtetit njofton...

Elbasan, arrestohet shoferi, shkaktoi aksidentin me dy viktima

Një 25-vjeçar nga Elbasani është arrestuar, pasi akusohet si shkaktar i aksidentit të mbrëmshëm me dy të vdekur në aksin rrugor Elbasan-Cërrik, në afërsi...

Tiranë, samiti i Ballkanit Perëndimor, protesta kundër “minishengenit ballkanik”

Aktivistët e nismës "Për shqiptarët dielli lind në Perëndim" kanë organizuar një protestë përpara hotelit ku do të mbahet sesioni plenar i takimit të...

Durrës, tërmeti i 26 nëntorit, liderët e Ballkanit Perëndimor shohin nga afër dëmet e shkaktuara

Pak para nisjes së samitit të tretë rajonal për Ballkanin Perëndimor, liderët e rajonit kanë qenë në Durrës për të parë nga afër dëmtimet...

Vlorë, tritol autoveturës së prokurorit, Policia e Shtetit nis hetimet

Një shpërthim i fortë ka ndodhur gjatë natës së mbrëmshme në Vlorë, ku autovetura e prokurorit Albert Kuliçi është djegur thuajse plotësisht nga shpërthimi...

Festat e fundvitit, nxënësit e Kolegjit “Turgut Ozal” ndajnë dhurata për bashkëmoshatarët e tyre (VIDEO)

Veçanërisht në kohë të vështira, festat bëhen edhe më të bukura kur ato ndahen bashkarisht. Pikërisht me synimin për të qenë pranë fëmijëve, të...

Tiranë, presidenti Meta: Gjendja e medias, këmbanë alarmi

Presidenti Ilir Meta, teksa ka folur në aktivitetin "Liria e Shprehjes përballë të Drejtave të Njeriut", organizuar nga Avokati i Popullit, u shpreh se,...

Fier, arrestohen tre persona, lëviznin të armatosur me autoveturë të blinduar

Policia e Shtetit në Fier ka zhvilluar një operacion për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore, duke arrestuar tre shtetas me precedentë...

Sociale, divorcet në nivele rekord, dyfishohen në dy dekada

Divorcet arrijnë nivelin rekord që pas viteve ’90 në vendin tonë. Sipas përllogaritjeve të bazuara në të dhënat e Institutit të Statistikave, nga viti...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...