13 C
Tirana
Wednesday, July 15, 2020

Parashikimi i motit për ditën e martë, a do të vijojë i nxehti përvëlues?

Shërbimi Meteorologjik bën me dije se dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë vranësirat do të...
Ballina LAJME Kronikë

Kronikë

Tragjike/36 vjeçarja vetëhidhet nga kati i pestë i pallatit!

Një ngjarje tragjike është raportuar ditën e sotme nga Tirana, ku një 36 vjeçare është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit. Ngjarja e rëndë...

Shokojnë detajet/Ja pse nëna e vajza u gjenden të pajeta në banesë

Detaje të reja kanë dal në pah nga ngjarja në Kombinat, ku një nënë dhe e bija janë gjetur të pajeta. Mësohet se Zhaneta Josifi...

Tragjedi në Kukës, gruan e zë korrenti duke vendosur pompën e ujit

Një ngjarje tragjike është raportuar mëngjesin e sotëm nga Kuksi ku një grua ka mbetur e vdekur në vend pasi ra në kontakt me...

Vlorë/Ndërhyri për të shuar sherrin e të vëllait, 25 vjeçari merr një thikë në zemër

25-vjeçari Aleksandër Petanaj, është i riu i goditur me thikë në zemër, mbrëmjen e djeshme në Vlorë. Ai ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në...

E rëndë në Durrës, 30 vjeçarja aksidenton 49 vjeçarin për vdekje

Një aksident që ka sjellur vdekjen e një personi raportohet të ketë ndodhur në autostradën Durrës-Tiranë. Ngjarja ndodhi këtë mëngjes rreth orës 7:20. K.D., 30...

Atentati në Tiranë, qitësi pati një saktësi të frikshme, ja detajet e para!

Një atentat mafioz u raportua mbrëmjen e së enjtes në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë. Ngjarja shënoi një viktimë, 40-vjeçarin Hekuran Billa. Dyshimet...

E vranë dhe e lanë në pyll, gjendet një trup i pajetë në Himarë

Një ngjarje e rëndë është verifikuar në Himarë ku një person është gjetur i pajetë. Nga dyshimet paraprake mendohet se viktima është vrarë me...

Mamurras/Nuk përgjigjej në telefon, policia gjen trupin e pajetë brenda në shtëpi

Gjatë paradites së sotme në zonën e Mamurrasit është gjendur e pajetë një grua. Ajo u identifikua si 70-vjeçarja Gjelina Hoti. Trupi i pajetë...

E rëndë në Sarandë, një person gjendet i vetëflijuar në ballkonin e shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë, ku një person është gjetur i vetëvrarë në ballkon. Në lagjen numër 4 të qytetit viktima...

Must Read

Moti i javës së ardhshme favorizon adhuruesit e plazhit, ja parashikimi!

Shërbimi Meteorologjik bën me dije se si do të jetë moti javën e ardhshme. Java që presim përpara na ka rezervuar më në fund mot...

Puna, shëndeti e ndjenjat! A do të jenë yjet në anën tuaj? Horoskopi për nesër

Dashi Dyshimet tuaja sjellin ndryshime pozitive. Mos u dekurajoni, duhet të reflektoni në emocionet tuaja përpara se të nxirrni përfundime. Demi Është koha për të realizuar projektet...

Si të ndihmoni fëmijët të flenë vetëm? Psikologët japin 7 këshilla që nuk duhen humbur

30% deri në 40% e fëmijëve kanë probleme me gjumin, sipas Studimit të Gjumit të Fëmijëve në Kolonjë. Kështu që vënia e fëmijëve në...