13 C
Tirana
Friday, May 29, 2020

Bardhi rikujton përgjimet e “BILD”: “Rama i fshihet drejtësisë”

Gazmend Bardhi ka shkruar një status në Facebook, ku rikujton përgjimet e gazetës "BILD" dhe se si Edi Rama u tërhoq nga padia ndaj...
Ballina LAJME Aktualitet

Aktualitet

PD, Basha krah banorëve që preken nga Unaza e Madhe

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot krah protestës së mbajtur nga banorët e zonës së Astirit, banesat dhe subjektet e të cilëve...

Berat, dhuna ndaj grave, një fenomen në rritje

Një në tre gra kërkojnë urdhër mbrojtjeje pranë drejtorisë se policisë së Beratit. Më tepër raste të dhunës në familje vihen re te shtresat e...

Tiranë, nuk respektojnë kalimtarët, ndërshkohen me dhjetëra shoferë

Policia e kryeqytetit ka zhvilluar një sëre kontrollesh në Tiranë pas ankesave të qytetatrëve se shoferët nuk respektojnë vijat e bardha dhe pikat e...

Firmoset kontrata, fillon puna për bypass-in e vlores

Në përfundim të procesit të procedurave konkurruese për përzgjedhjen e kompanisë kontraktore, që do të kryejë punimet për ndërtimin e Bypass-it të Vlorës, Autoriteti...

Takimi Stoltenberg-Xhaçka, NATO vlerëson kontributin e Shqipërisë në misionet paqeruajtëse

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, zhvilloi një takim të veçantë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg, gjatë takimit të ministrave të Mbrojtjes...

Banorët bllokojnë qarkullimin në Tiranë, protesta tek “Unaza e Re”

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën për rreth një orë, pas ngritjes...

Gjysma e pesticideve hyjnë kontrabandë në Shqipëri

Deputetët e Komisionit të Ekonomisë i kërkuan ministrit të Financave që në paketën fiskale e cila do të hyjë në fuqi në Janar të...

Mosdekretimi i Lleshit, presidenti Meta: të lexojnë Kushtetutën

Pas përplasjes që solli mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm mes Presidencës dhe Kryeministrisë, sot në një deklaratë për mediat...

Berat, ndalohen dy të rinj që shpërndanin drogë në shkollë

Policia e Beratit ka ndaluar dy persona të cilët dyshoheshin për shpërndarje të lëndëve narkotike pranë shkollave, ndërsa një person tjetër është arrestuar për...

Must Read

STATISTIKAT/Cili është qyteti më i pasur dhe ai më i varfër në Shqipëri?

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Të dhënat alarmante, ja sa i kushton shtetit të mbajë në paraburgim një person!

Sipas INSTAT niveli i rrogës mesatare në Shqipëri është 521 mijë lekë. Por kjo rrogë, tejkalohet nga kosto që paguan buxheti i shtetit për...

Meta dekoron në kohë të pazakontë atentatorin e perandorit italian, Vasil Laçin: “Një njeri i vetëm mund…”

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë një dekorim të veçantë ditën e sotme. Ai ka vendosur të vlerësojë heroin e popullit...