13 C
Tirana
Saturday, May 30, 2020

Bardhi rikujton përgjimet e “BILD”: “Rama i fshihet drejtësisë”

Gazmend Bardhi ka shkruar një status në Facebook, ku rikujton përgjimet e gazetës "BILD" dhe se si Edi Rama u tërhoq nga padia ndaj...
Ballina LAJME Aktualitet

Aktualitet

Tiranë, kryeministri Rama: Ja prova që kemi investuar në arsim

Në një kohë kur vendi është pushtuar nga një valë protestash të studentëve të universiteteve publike në vend, kryeministri Edi Rama ka reaguar duke...

Evropë Juglindore, BSH nis seminarin e Kërkimeve Ekonomike

Banka e Shqipërisë nisi të enjten seminarin e 12 ekonomik të kërkimeve për Evropën Juglindore. Ky seminar synon të ofrojë një forum diskutimi të punëve...

PD, deputetja Tabaku: Fajin e ka Ligji i Arsimit të Lartë!

Për deputeten e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, shkaku kryesor i protestës së studentëve është Ligji për Arsimin e Lartë. Teksa kthehet pas në kohën e...

Durrës, studentët e Universitetit “Aleksandër Moisiu” protestojnë kundër tarifave të rritura (VIDEO)

Edhe studentët e Universitetit “Aleksandër Moisiu”, në Durrës, kanë dalë sot në protestë kundër tarifave të larta të studimit, duke iu bashkëuar kështu lëvizjes...

Tiranë, kostot e ndërtimit, paralajmërohet shtrenjtim i apartamenteve

Kostot e ndërtimit kanë shënuar rritje të ngadaltë dhe të qëndrueshme gjatë tremujorëve të fundit. Sipas INSTAT, Indeksi i kushtimit në ndërtim, në tremujorin...

Tiranë, hapet qendra e parë për viktimat e dhunës seksuale në Shqipëri

Hapet ‘‘Lilium’’, e para qendër në Shqipëri për trajtimin e viktimave të dhunës seksuale. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu mori pjesë...

Tiranë, Lul Berisha përballet me Ahmet Ajetin në gjykatë, i cili tentoi ta vrasë

Lulzim Berisha është përballur sot në proçes gjyqësor, me personin që vite më parë ka tentuar ta vrasë. I shoqëruar nga avokati mbrojtës, Detar...

Fier, gruaja e zhdukur që prej 24 orësh

Një 56-vjeçare nga Fieri është zhdukur prej 24 orësh pa asnjë gjurmë. Mësohet se shtetasja Liljana Tafa nga fshati Zhupan ka humbur kontaktet me...

Durrës, adoleshentët tymosin hashash

Një nga problemet më të mëdha që evidentohet së fundmi në shoqërinë tonë, është rritja e përdoruesve të drogave, ku më të ekspozuarit janë...

Must Read

STATISTIKAT/Cili është qyteti më i pasur dhe ai më i varfër në Shqipëri?

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Të dhënat alarmante, ja sa i kushton shtetit të mbajë në paraburgim një person!

Sipas INSTAT niveli i rrogës mesatare në Shqipëri është 521 mijë lekë. Por kjo rrogë, tejkalohet nga kosto që paguan buxheti i shtetit për...

Meta dekoron në kohë të pazakontë atentatorin e perandorit italian, Vasil Laçin: “Një njeri i vetëm mund…”

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë një dekorim të veçantë ditën e sotme. Ai ka vendosur të vlerësojë heroin e popullit...