13 C
Tirana
Sunday, March 29, 2020

Shqipëria nis 30 mjekë e infermierë në Itali, do të paguhen nga shteti shqiptar.

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të shkojnë në Itali të shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinj në urgjencën e Koronavirus. Mjekët do të zbresin...
Ballina LAJME Aktualitet

Aktualitet

Hetimi Tatimor, në pranga tre punonjës për shpërdorim detyre

Seksioni i Krimit Ekonomik-Financiar ka vënë në pranga tre punonjës të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve në Tiranë, pas finalizimit të operacionit të koduar...

Europë, vdekjet nga ndotja e ajrit, Shqipëria një ndër to

Tre shtetet e Ballkanit, Kosova, Serbia, Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin  e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë....

Kryeministri Rama: Kush kërkon punë të kontaktojë në portalin e bashkëqeverisjes

Në takimin e përjavshëm me koordinatorët e platformës dhe qytetarë të ndryshëm, kryeministri Edi Rama tha se portali bashkëqeverisës mund të ndihmojë me mundësitë...

Shkodër, shkarkohet drejtori i Hetimit Tatimor dhe 21 inspektorë për korrupsion

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar Antikorrupsion pranë Kryeministrisë, ka iniciuar vendimin për shkarkimin e drejtorit të Hetimit Tatimor në...

Hapet gara për kryeprokurorin e ri, zgjidhet ngërçi në KLP

Prokuroria e Përgjithshme ka konfirmuar së fundmi se hapet zyrtarisht gara për kryeprokurorin e ri si kandidati i fundit për KLP. Është tejkaluar më në...

Elbasan, kapet ‘gangsteri’ një mal me akuza

Një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për një sërë veprash penalë eshte arrestuar nga Policia e Elbasanit në bashkupunim me efektivët e kryeqytetit. Sipas Policisë...

Itali, kapet shqiptari me 1 milionë euro drogë

Pas pikasjes nga Policia Italiane për transportim lëndësh narkotike në sasi të konsiderueshme, një shqiptar përfundoi në pranga bashkë me një shtetas italian. Të arrestuarve...

Kryebashkiaku Veliaj: Tirana kandidate për “Kryeqyteti Evropian i Kulturës 2024”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, mori pjesë në konferencën e parë të kryeqyeteve evropiane të kulturës, e cila po zhvillohet në Firence...

PD, Basha në Maliq: Oligarkët e konsiderojnë Shqipërinë si çifligun e tyre

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot gjatë një takimi me banorët në Maliq, bashkëbisedoi për alternativën e opozitës për ringritjen e bujqësisë, e...

Must Read

Si reagojnë ndaj mërzisë shenjat e horoskopit?

Nëse ju e njihni sadopak astrologjinë dhe shenjat e horoskopit, me siguri e dini se çdo shenjë horoskopi ka disa karakteristika të caktuara dhe...

Shahini përgënjështron videon që qarkullon prej ditësh, “Viti akademik nuk do të përfundojë më herët”

Ministrja Besa Shahini gjen rastin të adresojë një shqetësim në lidhje me një video të rreme, e cila ka qarkulluar kohët e fundit dhe...

Ja kush janë 5 shenjat më të fuqishme të Zodiakut

1. Demi (20 Prill – 20 maj) Demi është një nga shenjat më të fuqishme të zodiakut. Të gjitha pikat e forta të Demi...