13 C
Tirana
Sunday, March 29, 2020

Shqipëria nis 30 mjekë e infermierë në Itali, do të paguhen nga shteti shqiptar.

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të shkojnë në Itali të shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinj në urgjencën e Koronavirus. Mjekët do të zbresin...
Ballina LAJME Aktualitet

Aktualitet

Rama nuk heq dorë nga vendimi për të paguar faturat e energjisë: “Qeveria mbahet me kontribute jo dëshira e dokrra”

Kryeministri Edi Rama nuk tërhiqet nga mendimi se qytetarët duhet të paguajnë faturën e energjisë. Rama komunikoi se do të falet kamatëvonesa, e cila nuk...

Australi/ Foshnja pesë muajshe bëhet pacienti më i ri i prekur nga Koronavirus

Një foshnjë pesë muajshe është ndër rastet më të fundit të konfirmuara me koronavirus në Australi. Australia Perëndimore regjistroi 24 raste të reja të COVID-19...

Duro në pranga, akuzat lënë pa fjalë!

Klodian Duro ka përfunduar në pranga 2 ditë më parë. Akuzat ndaj ish-futbollistit zhgënjejnë. Duro u arrestua me akuzën e përndjekjes dhe kanosjes ndaj...

Rritet numri i të prekurve me Covid-19, zgjerohet harta, ja bilanci i raportuar nga MSH

186, ky është numri i personave të prekur nga koronavirusi, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 12 raste të reja. Albana Fico,...

Punonjësi i infektuar, i bën “gjëmën” kolegëve në Fier, pas izolimit vijnë përgjigjet e testeve

Në Fier një ndër punonjësit e Degës së Thesarit kishte rezultuar pozitiv nga Covid-19. Zyra përbëhet gjithsej nga 6 punonjës të cilët pas njoftimit...

Si duhet të veprojmë hap pas hapi për të marrë një autorizim lëvizjeje me automjet?

Policia e Shtetit ka bërë me dije se, ka zhvilluar një aplikacion të ri “Covid-19" - Lëvizja e kontrolluar me mjet!” për të paraqitur...

Tmerr në Britani, gruaja i merr jetën 7 vjeçares që as e njihte

Një 30-vjeçare i mori jetën një vajze të vogël vetëm 7 vjeç, por nuk dihet arsyeja, këtë do ta përcaktojnë psikiatrit. Ngjarja e tmerrshme ndodhi...

Cila është mosha dhe përhapja gjeografike e viktimave të koronavirusit në Shqipëri?

Tetë persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në Shqipëri, por cilët janë ata? Kjo panoramë na ndihmon të shohim më nga afër viktimat e...

Bardhi i bën apel Ramës: “Lëre propagandën, dëshmitë e dhimbshme të qytetarëve janë këmbana alarmi”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka postuar një video në faqen e tij në Facebook, ku i bën apel qeverisë Rama...

Must Read

Si reagojnë ndaj mërzisë shenjat e horoskopit?

Nëse ju e njihni sadopak astrologjinë dhe shenjat e horoskopit, me siguri e dini se çdo shenjë horoskopi ka disa karakteristika të caktuara dhe...

Shahini përgënjështron videon që qarkullon prej ditësh, “Viti akademik nuk do të përfundojë më herët”

Ministrja Besa Shahini gjen rastin të adresojë një shqetësim në lidhje me një video të rreme, e cila ka qarkulluar kohët e fundit dhe...

Ja kush janë 5 shenjat më të fuqishme të Zodiakut

1. Demi (20 Prill – 20 maj) Demi është një nga shenjat më të fuqishme të zodiakut. Të gjitha pikat e forta të Demi...