13 C
Tirana
Friday, April 3, 2020

Minorenë, por shumë të rrezikshëm, vihen në pranga tre grabitësit e rinj në Durrës

Vihen në pranga 3 shtetas, autorë të dyshuar edhe të 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura gjatë muajit mars 2020. Në këtë kuadër, specialistët e...
Ballina LAJME Aktualitet

Aktualitet

Besa Shahini lajmëron, ja çfarë do të ndodhë nëse shkollat qëndrojnë mbyllur deri në qershor apo korrik

Situata e koronavirusit ka sjellë një zhvilim jo normal të mësimit, ku mësimi online ka problematikat e veta. Më herët Besa Shahini deklaroi se...

Studentët kërkojnë vetëm një platformë unike për të zhvilluar mësim, Shahini: “Po e shqyrtoj me drejtuesit e shkollave”

“Nuk jemi të sigurt se kur do të kthehemi nëpër shkolla dhe universitete, por jemi plottësisht të sigurt se mësimi në kushte shtëpie do...

Qeveria gjermane vendos të lejojë të hyjnë në prill e maj 80.000 punëtorë sezonalë gjithsej

Qeveria gjermane ka lajmëruar se do të lejojë që punëtorët e huaj sezonalë të hyjnë për të ndihmuar në korrjen e frutave dhe perimeve...

PD: “Nisma për të mos paguar qiratë synon të ndajë shqiptarët”

Partia Demokratike e ka cilësuar si antikushtetues vendimin e qeverisë për t'i bërë qiramarrësit të mos paguajnë qiratë. Sipas PD nuk mund të flasë...

Fasonet “ngrinë” për muajin mars, a do të merren pagat nga punëtorët?

Fasonet janë bërë kryefjalë e shumë diskutimeve dhe debateve. Kjo, sepse punësojnë një pjesë të mirë të shqiptarëve. Në situatën e emergjencës shumë pak...

Minorenë, por shumë të rrezikshëm, vihen në pranga tre grabitësit e rinj në Durrës

Vihen në pranga 3 shtetas, autorë të dyshuar edhe të 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura gjatë muajit mars 2020. Në këtë kuadër, specialistët e...

Çifti i të moshuarve mposht koronavirusin, njëri nga ta me sëmundje respiratore

Ndodh mrekullia në Korçë, ku një çift të moshuarish është prova fizike se koronavirusit mund t'i shpëtojnë edhe të moshuarit. Lajmi i mirë u...

Banka Shqiptare e Ushqimit bën apel për ndihmë: “Një dhurim i vogël, mund të bëjë ndryshimin”

Banka Shqiptare e Ushqimit është një bankë ushqimore që punon për ridrejtimin e tepricave ushqimore drejt përdorimit në luftën kundër varfërisë. I gjithë ushqimi...

Rama nxjerr një akt tjetër për sa i përket ndihmës në kohë “lufte”, një këshillë për të punësuarit në të zezë dhe atyre që...

Kryeministri Rama ka dhënë një zgjidhje tjetër në kuadrin e një mase të veçantë për sa i përket qirave nga ana bizneseve të vogla...

Must Read

Silva Bino: “Ky është pak a shumë piku i Shqipërisë”

Drejtorja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, deklaron se Shqipëria e arriti pikun e të prekurve nga koronavirusi....

Tiranë, një aksident rrugor i merr jetën 29 vjeçarit

Një aksident me pasojë vdekjen i ka marrë sot paradite jetën një të riu. Ngjarja ka ndodhur, rreth orës 10:00, tek mbikalimi i “Gërdecit”,...

Policia e Shtetit kallëzon “Spitalin Amerikan” për dy vepra penale

Spitali Amerikan është kallëzuar nga Policia e Shtetit lidhur me testimet e supozuara që kryhen nga spitali për të identifikuar Covid-19. Lajmin e ka bërë...