13 C
Tirana
Thursday, July 9, 2020

FOTO/Aksident në Durrës, makina hipën sipër hekurave të rrugës

Një aksident i rëndë është regjistruar paraditen e sotme në Durrës. Bëhet fjalë për një mjet i cili duke udhëtuar me shpejtësi të madhe...
Ballina LAJME Aktualitet

Aktualitet

Ambasada italiane njofton ndryshimet në lëvizje për shqiptarët

Ministria e Jashtme italiane njofton mbi udhëzimet rreth udhëtimit drejt dhe nga Italia, të cilat do të jenë në fuqi për periudhën 1-14 korrik...

Plane për nesër? Zbuloni parashikimin e motit!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në vijim të ditëve me mot të nxehtë dhe të kthjellët edhe për nesër parashikohet që vendi...

Gati me heroinë për shitje, një vajzë dhe një djalë arrestohen në Tiranë

Një vajzë dhe një djalë janë ndaluar në flagrancë pasi dispononin me vete disa doza heroine gati për t'u shpërndarë. Seksioni për Hetimin e Narkotikëve,...

Grabiste pallatët e dëmtuara nga tërmeti në Durrës, arrestohet 35 vjeçari

Një operacion i policisë së Durrësit i koduar “Pallati” ka vënë në pranga një person, i akuzuar për vjedhje në banesat e dëmtuara nga...

Horoskop/Shenjat më pa fat në dashuri për Korrikun!

Të gjithë të lindurit e shenjave të mëposhtëme, sipas astrologëve do të kenë shumë pak fat në dashuri gjatë muajit Korrik! Peshorja Shenja më e pafat...

Të dehur sillnin shqetësim për banorët, dy të rinjtë e dehur godasin forcat “Shqiponja”

Policia e Shtetit bën me dije se dy persona janë arrestuar në Elbasan pasi në gjendje të dehur, kundërshtuan dhe goditën punonjësit e Forcës...

Durrës/Zaptuan plazhin, 3 persona nën hetim

Policia e Shtetit bën me dije se tre persona janë vënë nën hetim për zaptim plazhi në Durrës. Në vijim të kontrolleve për lirimin e...

Automjeti merr flakë në lëvizje në autostradën Tiranë-Elbasan, drejtuesi shpëton për mrekulli

Një automjet ka marrë flakë në ecje në autostradën Tiranë-Elbasan. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 18:20 në brendësi të tunelit në...

Durrës/Tregëtonin telefona pranë postës qendrore, 3 persona procedohen penalisht

Tre janë proceduar penalisht pas kontrolleve për  evidentimin dhe goditjen e krimit ekonomik. Kryesisht këta shtetas janë ndaluar për veprat penale “Mospagimi i taksave” dhe...

Must Read

Shqipëria i hap rrugë martesave “gay”! Bëhet i vetmi komb postkomunist me ligj të veçantë, për komunitetin LGBTQ

Shqipëria ndërmori një hap të madh drejt barazisë së komunitetit LGBTQ, teksa vendi i Evropës juglindore ndaloi terapinë e konvertimit ndaj të miturve. Javën e...

Puna, ndjenjat e shëndeti, zbuloni parashikimin e yjeve për ditën e nesërme! 7 korrik

Dashi Kjo e martë do të reflektojë ndonjë problem të vogël në dashuri, ku do të reflektoni lidhur me raportin tuaj. Kjo gjë vlen sidomos...

Ngjarja e Kombinatit, komisioneri i “tërheq veshin” medias e institucioneve:”Trajtoni çështjen me ndjeshmëri e seriozitet”

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi krahas ngushëllimeve për familjen Josifi e cila humbi 3 pjestarë në ngjarjen e ndodhur në Kombinat, ka bërë thirrje...