13 C
Tirana
Friday, August 7, 2020

OKB: Shqetësuese që Shqipëria planifikon të ulë shpenzimet për shëndetësinë; Nga Covid-19, rrezik për mostrajtimin e sëmundjeve të tjera

Shqipëria, jo vetëm që ka shpenzimet më të ulëta për shëndetësinë nga gjithë shtetet e Europës Juglindore, por dhe në vitet e ardhshme planifikon...
Ballina LAJME Aktualitet

Aktualitet

Plane për ditën e shtunë? Zbuloni më parë parashikimin e motit!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e shtunë në bregdetin veriperëndimor vranësirat e dendura do të pasohen nga reshje shiu e shtrëngata...

Horoskopi nga dita e sotme deri në fundjavë nga Paolo Fox

Dashi Këto ditë janë interesante për dashurinë dhe marrëdhëniet tuaja, për të cilat do të ndjeni edhe dëshirën për t’u rikthyer. Mundohuni të hedhni pas...

OFL në Shkodër, ja 4 “të fortët” të cilët duhet të justifikojnë pasuritë

Policia bën me dije se vijon Operacioni Forca e Ligjit. Personat të cilët do të duhet të justifikojnë pasurinë janë: Ladio Braci, Artur Ndoja,...

Rekord infektimesh, 117 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë!

117 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në vendin tonë. Lajmin e bëri me dije ministria e Shëndetësisë, në raportin e 24 orëve...

Qytetarët të respektojnë masat e sigurisë, Rama: Nuk do të ketë një mbyllje të dytë

Sistemi shëndetësor është i përgatitur për të përballuar rritjen e numrave të regjistruar së fundmi, por për minimizimin e pasojave qytetarët duhet të respektojnë...

Ecja mund të ul rrezikun e diabetit për 43 për qind

Teksa plakemi, është e dobishme për ne të marrim masa paraprake kundër sëmundjeve kronike. Me kalimin e kohës, rreziku ynë për gjëra të tilla si...

Prishën rendin e qetësinë publike, procedohen penalisht dy administratorë lokalesh në Tiranë

Policia bën me dije se vijojnë kontrollet e shtuara nga Policia e Tiranës, ndaj subjekteve që ushtrojnë aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ. Procedohen penalisht...

Rrahu drejtorin e bankës, ndalohet 52 vjeçari në Berat

Drejtori i një banke në Berat është goditur me grushte nga një klient, pas një konflikti verbal mes tyre. Ngjarja ka ndodhur ditën e...

Lirimi i Agim Kajmakut, reagon PD:”Skenar mafioz i qeverisë dhe drejtësisë!”

Partia Demokratike e ka quajtur lirimin e ish-kryetarit të Bashkisë Vorë Agim Kajmaku si një skenar mafioz. PD ka reaguar nëpërmjet Gazment Bardhit, i...

Must Read

Shiu i sotëm e solli një të mirë, shuhen vatrat aktive të zjarrit në Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë

Vatrat e zjarrit të raportuara në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë raportohet se janë shuar. Lajmi u dha nga Qendra Kombëtare e Emergjencave Civile e...

Sot, ditë e pafatë për ata që nisën pushimet? Por, si do të jetë moti për nesër?

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon mbi vijimësinë e motit. Vendi ynë gjatë pjesë së parë të ditës u ndikua nga kalimi i një fronti të ftohtë...

Disa shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit, mbi të cilat çdo grua duhet të ketë informacion

Kanceri i gjirit është një nga sëmundjet më të zakonshme që kërcënojnë jetën. Çdo grua duhet të bëjë kontrolle të rregullta dhe mamografi për të...