13 C
Tirana
Monday, March 30, 2020

2 shenjat e zodiakut më me fat për sot

Virgjeresha Hulumtimi i interesave tuaja intelektuale mund të largojë kuriozitetin tuaj, megjithëse çdo njohuri që fitoni mund të sjellë më shumë pyetje se përgjigje. Mund...
Ballina LAJME

LAJME

Salianji i rëndit koncensionet Ramës dhe i jep mesazhin e fortë shqiptarëve

Ish-deputeti i Partisë Demokratike ka postuar një video për t'i kujtuar Edi Ramës të gjitha koncensionet që kanë vlera prej miliona dollarësh. Salianji rendit...

Bozdo denoncon: “Rama do t’i paguajë Klodian Zotos dhe 11 miqve të tjerë 120 milionë euro”

Demokrati Eno Bozdo ka bërë me dije se Rama do të paguajë Klodian Zoton 18 milionë euro për inceneratorët që në fakt sipas Bozdos...

Kazanët e plehrave, shpresa për mbijetesë

Koronavirusi e ka bërë edhe më të pamundur jetosen për njerëzit në varfëri ekstreme. Izolimin në shtëpi, me sa duket njerëzit në varfëri ekstreme nuk...

Covid-19 nuk ndalon plaçkitësit në Kavajë, gjurmojnë të moshuarit e bizneset në autostradë

Teksa situata e koronavirusit i ka gjetur të moshuarit totalisht vetëm e bizneset në pamundësi për të vendosur roje, kriminaliteti përfiton. Përveç ankthit nga...

Përshkallëzohet pakënaqësia e italianëve ndaj BE, djegin flamurin e krijojnë hashtagun “do ia dalim vetë”

Pakënaqësia e italianëve ndaj BE ka arritur kulmin në rrjete sociale, ku janë publikuar madje video e foto të djegies së flamurit të BE. Disa...

Indi/Ky polic ka një mënyrë shumë origjinale për t’i bindur qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

India ka regjistruar 149 raste të reja të infektimit nga Covid-19, duke shënuar numrin më të lartë që kur erdhi pandemia në vend. Sipas raportimeve...

Ministri i financave i Hesse i jep fund jetës, e cilësoi të ardhmen të pashpresë

Ministri i financave i Hesse, Thomas Schäfer, bëri vetëvrasje. Trupi i tij u gjet të shtunën në mëngjes pranë shinave të ICE, trenit gjerman...

Një tërmet lëkund Durrësin, epiqendra në Adriatik

Shërbimi Europian Sizmik EMSC informon se lëkundja u regjistrua në orën 15.37 dhe kishte thellësi vetëm 2 kilometra. Epiqendra e tërmetit ishte në detin Adriatik,...

Një tjetër mjek i infektuar me Covid-19/Vokshi: “Mjekët pa maska, nuk testohen familjarët e as kontaktet”

Sipas ish-deputetes së PD Albana Vokshi, qeveria po bën një propagandë që nuk i mbron as mjekët e as stafin mjekësor. Sipas Vokshit rastet...

Must Read

Kina vijon të ndihmojë italinë, i dhuron ilaçin tocilizumab

Kina i dhuron tocilizumab Italisë. Ilaçi që përdoret për të luftuar koronavirusin, gjithashtu objekt i një eksperimenti të koordinuar nga Aifa, ka qenë në...

Lë spitalin një i shëruar nga Covid-19, “Falenderoj mjekët edhe për suportin psikologjik”

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/240495467346327/ Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manistirliu ka publikuar këtë video falenderimi që një pacient tashmë i shëruar ka realizuar gjatë daljes sot nga spitali Infektiv. Djali...

Koronavirusi nuk kursen gjakun mbretëror, ndahet nga jeta Princesha e Spanjës

Princesha e Bourbon-Parma humbi jetën në moshën 86-vjeçare . Vëllai i saj më i vogël, Princi Sixtus Henry of Bourbon-Parma, duke njoftuar lajmin e...