14 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina KULTURË Teknologji

  Teknologji

  Ndryshimi i ri “kritik” i “Instagram”

  Lajmi i fundit ndaj një prej rrjeteve sociale më të përdorura së fundi "Instagram" lidhet me përshkrimet që bëjmë ne krah fotove, në gjuhën...

  Teknologji, WhatsApp nuk do funksionojë më në telefonat e vjetër

  Që nga shkurti i vitit të ardhshëm, aplikacioni WhatsApp nuk do të funksionojë më në telefonat me sisteme të vjetra operimi Android ose iOS...

  “Facebook dhe “Google”, kërcënim për të drejtat e njeriut

  Amnesty International, organizata e njohur per të drejtat e njeriut, thotë se Facebook dhe Google paraqesin një kërcënim sistematik për të drejtat e njeriut....

  Apple: Njoftim të rëndësishëm për të gjithë përdoruesit e Iphone dhe iPad

  Apple ka paralajmëruar gjithë përdoruesit e Iphone dhe iPad të vjetër që nëse nuk bëjnë update pajisjeve të tyre në programin më të fundit...

  “Instagram” kundër promovimit të produkteve për humbjen e peshës

  Instagrami ka njoftuar se do të marrë masa të ashpra lidhur me postimet që promovojnë prodhimet e humbjes ne peshë dhe kirurgjinë kozmetike. Sipas platformës...

  Paris, ‘taksitë fluturuese’ testohen në lumin e Senës

  Në lumin e Senës, në Paris, këto ditë mund të shohim disa objekte të çuditshme, të bardha, të rrumbullakëta dhe të heshtura, që shëtisen...

  “Porsche” nis prodhimin e makinave elektrike

  Prodhuesi me qendër në Stuttgart, "Porsche" ka zbuluar së fundmi modelin e tij të parë elektrik, Taycan. Prodhimi serial i Taycan fillon vetëm disa...

  Facebook fsheh miliona dollarë të ardhura

  Gjiganti i medieve sociale Facebook në Japoni është paralajmëruar për raportim më të ulët të të ardhurave të tij në vend. Në raportimin e së...

  Holandë, prezantohet superjahti me laborator, nëndetëse dhe helikopter brenda

  Një superjaht që është në gjendje të lundrojë në të gjithë botën, me nëndetëse, helikopter dhe laborator shkencor brenda tij, është dizajnuar për të...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...