13 C
Tirana
Saturday, September 26, 2020

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...
Ballina KULTURË Stil / Modë

Stil / Modë

Fundet poshtë gjurit, trendi më “in” i sezonit

Fundet poshtë gjurit janë kthyer në veshjen e preferuar të shumë vajzave. Këtë sezon ata do të preferohen shumë dhe do na ndodhë t’i...

3 mënyra të thjeshta që aroma e parfumit t’iu zgjasë më shumë

Për shumë njerëz parfumet janë shumë të rëndësishme. Për vajzat parfumi është një ndër produktet që nuk mungon asnjëherë në çantë. Aroma e parfumit...

12 Truke Bukurie për Vajzat që e Kanë Kohën të Kufizuar…

Vajzat shpesh janë të gatshme të shpenzojnë shumë para dhe të humbin shumë kohë për t’u përkujdesur dhe për të mbrojtur bukurinë që u...

Nuk të them “Të Dua” sepse ti e di këtë!

Nëse më duhet të flas për dashurinë, mund të shkruaj një libër, dy a tre… ndoshta edhe më shumë pasi kam jetuar e dëgjuar,...

Si të kujdeseni për lëkurën tuaj, bazuar në shenjen e horoskopit

Ne mund të mos e pranojmë, por shenja e horoskopit shumë shpesh zbulon shumë për ne. Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë shikuar...

Për motrën time: Distanca nuk ka rëndësi, unë të kam në zemër!

Ti, motër, je pjesa gjëja më e mirë që me ka ndodhur në jetë. Je pjesë e fëmijërisë dhe kujtimet me ty nuk mi...

Disa kombinime që duhet t’i keni patjetër këtë vjeshtë

Nëse vera na tregon sesa bukur dukemi pa shumë veshje, vjeshta është për të demonstruar se çfarë mund të bëni me veshjet tuaja. Moda...

Pesë nuancat më në trend të buzëkuqëve për këtë vjeshtë

Sezoni i vjeshtës sapo ka mbërritur e tashmë është koha të tentojmë drejt nuancave e tredeve të reja që ofron ky sezon i ri. Sigurisht...

Dhjetë trendet e këpucëve që duhet t’i provojmë patjetër këtë vjeshtë

Shumë nga zgjedhjet e këpucëve dhe çizmeve të vjeshtës/dimrit që do të bëni këtë vit, do të jenë një rikthim i modës së viteve...

Must Read

OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit dy personave nga Durrësi dhe një nga Korça

Tre persona, dy nga Durrësi dhe një nga Korça të dënuar për trafikim të miturish, vjedhje me armë dhe drogë, duhet të provojnë burimin...

Rama flet për rritje rrogash, përmend mjekë e mësues, ja sa mendohet të bëhet paga minimale

Kryeministri Edi Rama prezantoi ditën e sotme programe të reja nxitjeje të punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre...

Këshillë për prindërit/Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie, ja pse!

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...