8 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More

  Showbiz

  ‘As balta, as helmi s’më hedhin poshtë’! Elvana Gjata flet për polemikat mbi festivalin, Arilena Arën dhe anëtaren e jurisë që i dha 2...

  Plot një ditë heshtje dhe pastaj foli... Këngëtarja Elvana Gjata ka zgjedhur rrjetet sociale për t'iu përgjigjur polemikave mbi festivalin e fundvitit, për fituesen...

  Reus i habit të gjithë, martohet pa ftuar asnjë nga shokët e skuadrës

  Të dielën kapiteni i Dortmund Marco Reus i dha fund beqarisë duke u martuar me shoqen e tij të hershme të jetës, Skarlet Gartman....

  Nuk flasin më me njëra-tjetrën? Fifi i kthehet komentueses

  Fituesja e Këngës Magjike, Eneida Tarifa u vu në pozitë të vështirë teksa ajo merrte trofeun publiku në sallë thërriste "Fifi". Pas asaj mbrëmje ka...

  ‘Tradhëtinë e mësova në radio’, ish-gruaja e Buffon rrëfen përjetimin e saj

  Ish-gruaja e futbollistit të njohur Gianluigi  Buffon, Alena Seredova ka rrëfyer së fundmi për tradhtinë e tij me yllin e televizioneve Ilaria D’Amico. Ajo është shprehur se...

  Mozzik flet për herë të parë për divorcin: “Loredana duhet të ndryshojë”

  Mozzik dhe Loredana janë ende të ndarë dhe mesa duket ky status ka për të ndryshuar shumë shpejt. Nga të ndarë, do të jenë...

  Ylli i Real Madrid i kërkon Taynas të mbajë koncert në Brazil

  Reperja Tayna ka zbuluar se lojtari i Realit të Madritit, Vinícius José Paixão de Oliveira Júnior i ka kërkuar të mbajë një koncert në...

  Atentati ndaj prokurorit, Kejvina Kthella te Krimet e Rënda: Më riktheni telefonin

  Modelja Kejvina Kthjella kërkon nga gjykata rikthimin e telefonit që iu sekuestrua nga prokuroria në kuadër të hetimeve që u po zhvillohen për zbulimin...

  Kush është çifti yll që na emocionoi të gjithëve te kënga e Florit

  Videoklipi i këngës më të fundit të Flori Mumajesit shërbeu si kartolina e dasmës së Petrit dhe Erza Kllokoqit, çifti që na emocioni të gjithëve. Ndonëse...

  Sekretet e Erandës; Si ia bën artistja të qëndrojë në formë e të ‘fshijë’ vitet si me magji

  Mbi 30 vite në skenë, këngëtarja Eranda Libohova ka ditur të spikasë, jo vetëm për zërin e saj melodioz, por edhe për stilin e...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...