13 C
Tirana
Saturday, September 26, 2020

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...
Ballina KULTURË Shëndetësi

Shëndetësi

6 ushtrime të thjeshta për t’u relaksuar e për të çliruar stresin

Nëse ndiheni të stresuar, me siguri do të filloni të vini re se muskujt tensionohen, frymëmarrja bëhet e rëndë dhe zemra pulson më shpejt....

Kura natyrale për ankthin, depresionin dhe pagjumësinë

Ekspertët tregojnë mënyrat e thjeshta, por të fuqishme përmes të cilave natyra zvogëlon stresin dhe krijon një shpëtim të menjëhershëm. Këto kurime natyrale nga ankthi,...

Ky është pozicioni më i mirë për të fjetur!

Fjetja me shpinë është parë si një nga mënyrat më të shëndetshme për trupin. Edhe pse ka mendime pro dhe kundër për çdo pozicion...

Alkooli, armiku i lëkurës tuaj! Ja si ndikon negativisht!

Pirja në mënyrë të vazhdueshme e alkoolit, mund të bëjë “kërdinë” me lëkurën tuaj dhe këtë nuk e themi ne, por specialistët e lëkurës...

Disa gjëra që shumica prej nesh bën pas ngrënies, por janë TË DËMSHME!

A e dini se disa gjëra të zakonshme që bëni pas ngrënies mund të ndikojnë në shëndetin tuaj të përgjithshëm? Nga disa sjellje ose zakone...

Shëndetësi/6 shenja që tregojnë se mund të jeni anemikë!

Anemia është një çrregullim shumë i zakonshëm i gjakut, i cili zhvillohet kur  qelizat e kuqe të gjakut nuk kanë hemoglobina të mjaftueshme, ose...

Shtatzënë në kohë koronavirusi: Ç’duhet të dini

Shtatzënia në kohë pandemie, sigurisht që shoqërohet me frikëra dhe dilema më të mëdha se ato në kohëra normale. Shumë vajza/gra presin të sjellin...

A do të shuhet COVID-19 në verë?

Shkencëtarët janë duke kryer studime, duke e ekspozuar koronavirusin në temperatura të ndryshme, për të parë ndryshimet që ky virus pëson, shkruan Livescience, transmeton...

4 vitaminat që mjekët përdorin çdo ditë për të forcuar imunitetin e tyre

Me kaq shumë vitamina sa ka është vështirë të kuptohet se cilat na duhen me patjetër për të forcuar imunitetin tonë dhe për tu...

Must Read

OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit dy personave nga Durrësi dhe një nga Korça

Tre persona, dy nga Durrësi dhe një nga Korça të dënuar për trafikim të miturish, vjedhje me armë dhe drogë, duhet të provojnë burimin...

Rama flet për rritje rrogash, përmend mjekë e mësues, ja sa mendohet të bëhet paga minimale

Kryeministri Edi Rama prezantoi ditën e sotme programe të reja nxitjeje të punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre...

Këshillë për prindërit/Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie, ja pse!

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...