gopxxx xnxx xvideos xvideos2 pornhub bangx2 xhuub
Shëndetësi | Next Television
13 C
Tirana
Tuesday, December 1, 2020

COVID-19 në Shqipëri/Brataj nuk përjashton mundësinë e një mbylljeje disajavore:”Po vlerësohet situata”

Situata e rënduar e COVID-19, mund ta çojë vendin drejt një mbyllje disajavore. Ekspertët e Komitetit Teknik u kanë bërë thirrje qytetarëve të jenë të...
Ballina KULTURË Shëndetësi

Shëndetësi

6 ushtrime të thjeshta për t’u relaksuar e për të çliruar stresin

Nëse ndiheni të stresuar, me siguri do të filloni të vini re se muskujt tensionohen, frymëmarrja bëhet e rëndë dhe zemra pulson më shpejt....

Kura natyrale për ankthin, depresionin dhe pagjumësinë

Ekspertët tregojnë mënyrat e thjeshta, por të fuqishme përmes të cilave natyra zvogëlon stresin dhe krijon një shpëtim të menjëhershëm. Këto kurime natyrale nga ankthi,...

Ky është pozicioni më i mirë për të fjetur!

Fjetja me shpinë është parë si një nga mënyrat më të shëndetshme për trupin. Edhe pse ka mendime pro dhe kundër për çdo pozicion...

Alkooli, armiku i lëkurës tuaj! Ja si ndikon negativisht!

Pirja në mënyrë të vazhdueshme e alkoolit, mund të bëjë “kërdinë” me lëkurën tuaj dhe këtë nuk e themi ne, por specialistët e lëkurës...

Disa gjëra që shumica prej nesh bën pas ngrënies, por janë TË DËMSHME!

A e dini se disa gjëra të zakonshme që bëni pas ngrënies mund të ndikojnë në shëndetin tuaj të përgjithshëm? Nga disa sjellje ose zakone...

Shëndetësi/6 shenja që tregojnë se mund të jeni anemikë!

Anemia është një çrregullim shumë i zakonshëm i gjakut, i cili zhvillohet kur  qelizat e kuqe të gjakut nuk kanë hemoglobina të mjaftueshme, ose...

Shtatzënë në kohë koronavirusi: Ç’duhet të dini

Shtatzënia në kohë pandemie, sigurisht që shoqërohet me frikëra dhe dilema më të mëdha se ato në kohëra normale. Shumë vajza/gra presin të sjellin...

A do të shuhet COVID-19 në verë?

Shkencëtarët janë duke kryer studime, duke e ekspozuar koronavirusin në temperatura të ndryshme, për të parë ndryshimet që ky virus pëson, shkruan Livescience, transmeton...

4 vitaminat që mjekët përdorin çdo ditë për të forcuar imunitetin e tyre

Me kaq shumë vitamina sa ka është vështirë të kuptohet se cilat na duhen me patjetër për të forcuar imunitetin tonë dhe për tu...

Must Read

Efektivi i antidrogës humbi jetën si pasojë e COVID-19, e shoqja denoncon:”Mungojnë sendet personale”

Valbona Pema, gruaja e Florian Pemës, efektivit të antidrogës që ndërroi jetë te spitali Infektiv si pasojë e COVID-19 ka bërë një denoncim në...

“Më kthe dhuratat, do t’i var fotot te shtylla e shkollës”. Si emigranti shantazhon 15 vjeçaren

Një 15-vjeçare që hyri në lidhje me një emigrant në Angli po kërcënohet prej ditësh nga ish i dashuri që i bën asaj presion...

Elbasan/Aksident i trefishtë, plagosen dy persona

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pasdite në aksin Elbasan – ish-metalurgji. Tre makina u bënë pjesë e ngjarjes, e cila mund të kishte përfunduar...