13 C
Tirana
Monday, March 30, 2020

2 shenjat e zodiakut më me fat për sot

Virgjeresha Hulumtimi i interesave tuaja intelektuale mund të largojë kuriozitetin tuaj, megjithëse çdo njohuri që fitoni mund të sjellë më shumë pyetje se përgjigje. Mund...
Ballina KULTURË

KULTURË

CEO Pichai: Google do të përmirësojë politikat e ngacmimit

Google po riorganizon politikat e saj të ngacmimit seksual, sipas një memorandumi të dërguar të punësuarve të enjten nga CEO i Google, Sundar Pichai. Ndryshimi...

Metroja e Moskës, një ndër ndërtesat nëntokësore më të bukura në botë

Metroja e Moskës, e njohur ndryshe edhe si "pallati nëntokësor", është një ndërtesat nëntokësore më të bukura në botë, falë arkitekturës dhe dizajnit të...

“UNUM” festivali i muzikës elektronike në bregdetin e Shqipërisë

Muzika dhe peisazhi së bashku për një ëndërr të bukur. UNUM është festivali i muzikës elektronike, i cili këtë vit ka vendosur që shfaqjen e...

Andrea Bocelli në krye të renditjes amerikane me albumin “Si”

Tenori toskan Andrea Bocelli ka pushtuar klasifikimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me albumin e tij “Si”, i cili përmban 12 këngë dhe...

Dimër i ftohtë me nuanca flokësh të ngrohta për 2019

Çfarë është më cool se ky dimër që po vjen, sesa trendet e ngjyrave të flokëve të dimrit që janë kaq të mrekullueshme, saqë...

Dhjetëra buqeta trëndafilash për Kylie Jenner

Shën Valentini nuk ka ardhur ende, por yllin e Kylie Cosmetics dhe Kardashianëve mbrëmja e së martës e të rrethuar nga dashuria. Pasi u kthye...

Tajvani, shtëpia e qendrës më të madhe të arteve në botë

Tajvani është cilësuar tashmë si shtëpia e Qendrës Kombëtare Kaohsiung për Artet, e cila thuhet se është qendra më e madhe e arteve në...

Veshjet e dimrit që mund të vishni për punë

Së shpejti me ardhjen e stinës së dimrit, do të afrohen edhe uljet e temperaturave, kështu që duhet të jemi gati me ide për...

Kafja çdo mëngjes mund të shmangë sëmundjet Parkinson dhe Dementia

Sipas studimit të Dr Donald Weaver, bashkëdrejtues i Institutit të Trurit të Krembilit në Kanada, rezulton se konsumi i kafesë në mëngjes por edhe...

Must Read

Kina vijon të ndihmojë italinë, i dhuron ilaçin tocilizumab

Kina i dhuron tocilizumab Italisë. Ilaçi që përdoret për të luftuar koronavirusin, gjithashtu objekt i një eksperimenti të koordinuar nga Aifa, ka qenë në...

Lë spitalin një i shëruar nga Covid-19, “Falenderoj mjekët edhe për suportin psikologjik”

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/240495467346327/ Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manistirliu ka publikuar këtë video falenderimi që një pacient tashmë i shëruar ka realizuar gjatë daljes sot nga spitali Infektiv. Djali...

Koronavirusi nuk kursen gjakun mbretëror, ndahet nga jeta Princesha e Spanjës

Princesha e Bourbon-Parma humbi jetën në moshën 86-vjeçare . Vëllai i saj më i vogël, Princi Sixtus Henry of Bourbon-Parma, duke njoftuar lajmin e...