13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina KULTURË Kuriozitete

Kuriozitete

Galaxy F, Samsung sjell telefonin që paloset

Kompania koreano-jugore Samsung ka prezantuar telefonin e palosshëm, që në fakt ka më tepër formën e një tableti, i cili paloset dhe futet në...

Aventura e re, një avion supersonik në ajër

Kompania “Lockheed Martin” ka filluar ndërtimin e një aeroplani zyrtarisht të njohur si avioni i teknologjisë së zhurmës Supersonike X-59. Një paisje e tillë...

Japoni, shfaqet “Varka fantazmë” në brigjet e saj

Gjatë këtij viti në brigjet e Janponisë janë shfaqur rreth 100 varka druri me pamje të rrënuar. Ndonjëherë janë bosh e ndonjëherë kanë kufoma ose...

Itali, reportazhi i Face Magazine për Tiranën: “Come è cool Tirana”

Një ndër revistat më të njohura në Itali, Face Magazine, ka gjetur mjaft këndshëm anët më pozitive të Tiranës së kohëvë të sotme, duke...

Bruksel, gafa tjetër e presidentit Junker, shfaqet me këpucë të ndryshme

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Junker, për të disatën herë është shndërruar sërish objekt të qeshurash, pas veprimeve të çuditshme që bën duke...

Nju Jork, revista ekonomike Inc: Telefonat celularë inteligjentë drejt zhdukjes

Revista amerikane ekonomike Inc ka paralajmëruar fundin e telefonave celularë inteligjentë, duke vënë në dukje faktin se, në të ardhmen e afërt, ata do të...

Islandë, nuk pushon debati rreth publicitetit “politik” të Krishtlindjeve

Një spot publicitar për Krishtlindjet, i cili përpiqet të sensibilizojë publikun për ndikimin e supozuar negativ që ka përdorimi i vajit të palmës tek...

Hollandë, akullore me paracetamol për dhimbjen e kokës

Në Hollandë është prodhuar akullorja me paracetamol 500 mg, që mendohet se do të zëvendësojë ilaçet për të qetësuar dhimbjen e kokës. Ideja gjeniale lindi...

Kompania Alibaba thyen rekord, 30 miliardë dollarë shitje në 24 orë

Alibaba shkatërroi rekordin e tij për shitjet online. Kompania e madhe e tregtisë në Kinë tha se shitjet arritën në 30 miliardë dollarë për...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...