13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina KULTURË Kuriozitete

Kuriozitete

Cilën kafshë patë të parën? Zbuloni ç’do të thotë kjo për karakterin tuaj

Nëse patë mjellmën, kjo do të thotë se jeni realist. Vizioni juaj për botën është më logjik dhe analitik, dhe magjia ose emocionet nuk...

Kuriozitet/10 gjëra shumë të zakonshme që gratë nuk mund të bënin 100 vite më parë

Të bënin shopping vetëm. Gratë në kohët e mëparshme nuk lejoheshin të shkonin për pazar vetëm. Prezenca e një burri ishte shumë e...

Kuriozitete/11 mënyra për të dalluar sa i mirë është ushqimi që po blini

Shpeshherë diskutohet mbi cilësinë e ushqimeve që konsumojmë apo blejmë. Ja disa këshilla praktike për ju! Vezët nuk duhet të kenë sipërfaqe si pudër....

Vini veten në provë! Cili nga burrat mban më shumë peshë?

Gjeagjëzat dhe kuicet e ndihmojnë trurin e njeriut të bëhet më elastik. Sot ju sfidojmë me një kuic. Gjeni cili nga burrat më lart mban...

23 ligjet më të çuditshme në të gjithë botën

Ligjet janë krijuar për të zvogëluar dhe shmangur kaosin e një shoqërie. Për të udhëhequr mënyrën se si njerëzit jetojnë dhe lidhen me njëri-tjetrin në...

Studimi: Nëse flini më shumë se 8 orë rrezikoheni nga sëmundjet kardiovaskulare

Studimet e reja tregojnë se nëse flini më shumë se 8 orë, mund të keni probleme serioze në zemër. Një studim i botuar në revistën...

Psikologjia e ngjyrave… ndikimi i tyre në jetën tonë

Projektimi i hapësirës njerëzore është integrimi i ngjyrës ​​për të bërë një lidhje me emocionet. Ngjyrat që ne preferojmë tregojnë shumë për veten, gjendjen shpirtërore...

Përqafimi i bebeve ndikon në zhvillimin mendor të tyre

Afërsia fizike e prindërve me beben e tyre ndikon në zhvillimin e inteligjencës së tyre. Një anketim ka zbuluar se sa më shumë që e...

10 gabimet që bëjnë prindërit gjatë vënies në gjumë të fëmijës

Gjumi i mirë është shumë i rëndësishëm për trurin e fëmijës suaj dhe mosbërja e një gjumi të mjaftueshëm mund të çojë në probleme...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...