13 C
Tirana
Tuesday, May 26, 2020

U shtir si grek për t’u futur në Itali, shqiptarin e nxjerrin zbuluar shenjat e gishtave

Një shqiptar me dokumente false, ku rezultonte se ishte grek është ndaluar ditën e diel nga policia italiane. Shqiptari, 27 vjeç ishte dëbuar nga...
Ballina KULTURË Kuriozitete

Kuriozitete

Çfarë shihni më parë? Përgjigjia mund të zbulojë shumë gjëra mbi karakterin tuaj

Shkëmb: Ju jeni një person optimist që përshtatet lehtësisht me ndryshimet në mjedisin që ju rrethon. Ju jeni të aftë të gjeni shpejtësi të...

Nuk e dinim! Ja çfarë kanë punuar më përpara aktorët e njohur turq (FOTO)

Sot i shohim në filma e seriale shumë të suksesshëm turq dhe me rolet e tyre kanë fituar dashurinë e publikut, por jo të...

Nuk i dinim! Ja emrat e vërtetë të VIP-ve shqiptarë (FOTO)

Ju i njihni nga ekrani me emrat e tyre të artit dhe mendoni se Noizy apo 2 Ton janë reperat tuaj të preferuar, por...

Dalin pamjet/ Pasanikët e SHBA nisin jetën e re brenda bunkerëve, frikë nga koronavirusi (FOTO)

Edhe pse për shkak të pandemisë së Covid-19 shumë prej bizneseve po kalojnë një periudhë të vështirë ekonomike, për disa biznese ditët e izolimit...

Nuk do ta besoni që ekzistojnë, këta janë çiftet më të çuditshëm në botë (FOTO)

Besojeni ose jo, këta çifte janë realë. Ata janë një tregues i qartë se për ta nuk ka aspak rëndësi pamja fizike. Dashuria triumfon...

Shkencëtarët: Mos hiqni dorë kurrë nga një femër që ka këto cilësi!

Mos e lini kurrë të shkojë që fëmër që ka këto karakteristika dhe nëse nuk na besoni ne, atëherë besojuni shkencëtarëve. Ato kanë studiuar...

Nëse zotëroni 4 nga këto tipare, ju jeni një nga njerëzit më të rrallë në Tokë….

1.Fokusi është në gjëra të rëndësishme Këta njerëz gjithmonë përqendrohen në gjëra të rëndësishme dhe merren me sfida në mënyrë të sigurt dhe të lehtë....

Inxhinierët e Formula 1 prodhojnë pajisjen e frymëmarrjes në vetëm katër ditë

Inxhinierët e Formula One kanë ndihmuar në zhvillimin e një pajisje të re të frymëmarrjes për pacientët me koronavirus . Ekipit të Mercedes dhe akademikëve...

Si duhet të veproni nëse keni familjarë pensionistë që jetojnë vetëm

Siç është theksuar prej ditësh, si masë për të mos rrezikuar shëndetin e tyre, pensionistët nuk lejohen të dalin nga shtëpi. Ministrja e Mbrojtjes,...

Must Read

“Shkundet” Greqia, regjistrohen dy tërmete njëri pas tjetrit

Dy tërmete janë raportuar në Greqi këtë mbrëmje ku njëri është regjistruar me magnitudë 4.3 i shkallës Rihter në një zonë detare në Greqi,...

Rama jep njoftimin e rëndësishëm, ja ç’do të ndodhë nga 1 qershori me masat për parandalimin e COVID-19

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sonte, nga një komunikim live nga shtëpia e tij se ç'do të ndodhë më tej për sa i përket...

Durrës, nëna denoncon zhdukjen e të bijës:”Kam një hall shumë të madh…”

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Durrës, ku një nënë ka denoncuar për mediat zhdukjen e të bijës vetëm 12 vjeçe. “Jam një nënë...