13 C
Tirana
Friday, August 7, 2020

OKB: Shqetësuese që Shqipëria planifikon të ulë shpenzimet për shëndetësinë; Nga Covid-19, rrezik për mostrajtimin e sëmundjeve të tjera

Shqipëria, jo vetëm që ka shpenzimet më të ulëta për shëndetësinë nga gjithë shtetet e Europës Juglindore, por dhe në vitet e ardhshme planifikon...
Ballina KULTURË Kuriozitete

Kuriozitete

Ky është pozicioni më i mirë për të fjetur!

Fjetja me shpinë është parë si një nga mënyrat më të shëndetshme për trupin. Edhe pse ka mendime pro dhe kundër për çdo pozicion...

Çfarë shihni më parë? Përgjigjia mund të zbulojë shumë gjëra mbi karakterin tuaj

Shkëmb: Ju jeni një person optimist që përshtatet lehtësisht me ndryshimet në mjedisin që ju rrethon. Ju jeni të aftë të gjeni shpejtësi të...

Nuk e dinim! Ja çfarë kanë punuar më përpara aktorët e njohur turq (FOTO)

Sot i shohim në filma e seriale shumë të suksesshëm turq dhe me rolet e tyre kanë fituar dashurinë e publikut, por jo të...

Nuk i dinim! Ja emrat e vërtetë të VIP-ve shqiptarë (FOTO)

Ju i njihni nga ekrani me emrat e tyre të artit dhe mendoni se Noizy apo 2 Ton janë reperat tuaj të preferuar, por...

Dalin pamjet/ Pasanikët e SHBA nisin jetën e re brenda bunkerëve, frikë nga koronavirusi (FOTO)

Edhe pse për shkak të pandemisë së Covid-19 shumë prej bizneseve po kalojnë një periudhë të vështirë ekonomike, për disa biznese ditët e izolimit...

Nuk do ta besoni që ekzistojnë, këta janë çiftet më të çuditshëm në botë (FOTO)

Besojeni ose jo, këta çifte janë realë. Ata janë një tregues i qartë se për ta nuk ka aspak rëndësi pamja fizike. Dashuria triumfon...

Shkencëtarët: Mos hiqni dorë kurrë nga një femër që ka këto cilësi!

Mos e lini kurrë të shkojë që fëmër që ka këto karakteristika dhe nëse nuk na besoni ne, atëherë besojuni shkencëtarëve. Ato kanë studiuar...

Nëse zotëroni 4 nga këto tipare, ju jeni një nga njerëzit më të rrallë në Tokë….

1.Fokusi është në gjëra të rëndësishme Këta njerëz gjithmonë përqendrohen në gjëra të rëndësishme dhe merren me sfida në mënyrë të sigurt dhe të lehtë....

Inxhinierët e Formula 1 prodhojnë pajisjen e frymëmarrjes në vetëm katër ditë

Inxhinierët e Formula One kanë ndihmuar në zhvillimin e një pajisje të re të frymëmarrjes për pacientët me koronavirus . Ekipit të Mercedes dhe akademikëve...

Must Read

Shiu i sotëm e solli një të mirë, shuhen vatrat aktive të zjarrit në Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë

Vatrat e zjarrit të raportuara në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë raportohet se janë shuar. Lajmi u dha nga Qendra Kombëtare e Emergjencave Civile e...

Sot, ditë e pafatë për ata që nisën pushimet? Por, si do të jetë moti për nesër?

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon mbi vijimësinë e motit. Vendi ynë gjatë pjesë së parë të ditës u ndikua nga kalimi i një fronti të ftohtë...

Disa shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit, mbi të cilat çdo grua duhet të ketë informacion

Kanceri i gjirit është një nga sëmundjet më të zakonshme që kërcënojnë jetën. Çdo grua duhet të bëjë kontrolle të rregullta dhe mamografi për të...