13 C
Tirana
Wednesday, August 12, 2020

Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend; Fieri dhe Elbasani, kanë “humbur” më shumë banorë në dy dekada, përgjysmohet Gjirokastra

Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fierit,...
Ballina KULTURË

KULTURË

Kura natyrale për ankthin, depresionin dhe pagjumësinë

Ekspertët tregojnë mënyrat e thjeshta, por të fuqishme përmes të cilave natyra zvogëlon stresin dhe krijon një shpëtim të menjëhershëm. Këto kurime natyrale nga ankthi,...

Ky është pozicioni më i mirë për të fjetur!

Fjetja me shpinë është parë si një nga mënyrat më të shëndetshme për trupin. Edhe pse ka mendime pro dhe kundër për çdo pozicion...

Horoskopi për ditën e nesërme, e enjte 2 Korrik!

Demi Nëse është dikush që ju intereson, prisni fundjavën për tu afruar me të. Ndërsa nëse jeni çift dhe doni të bëni një propozim për...

Alkooli, armiku i lëkurës tuaj! Ja si ndikon negativisht!

Pirja në mënyrë të vazhdueshme e alkoolit, mund të bëjë “kërdinë” me lëkurën tuaj dhe këtë nuk e themi ne, por specialistët e lëkurës...

Disa gjëra që shumica prej nesh bën pas ngrënies, por janë TË DËMSHME!

A e dini se disa gjëra të zakonshme që bëni pas ngrënies mund të ndikojnë në shëndetin tuaj të përgjithshëm? Nga disa sjellje ose zakone...

Shëndetësi/6 shenja që tregojnë se mund të jeni anemikë!

Anemia është një çrregullim shumë i zakonshëm i gjakut, i cili zhvillohet kur  qelizat e kuqe të gjakut nuk kanë hemoglobina të mjaftueshme, ose...

Kur një e qethur te berberi të kushton shtrenjtë, zbulohet gjoba e kripur për dy lojtarët

Jadon Sanço dhe Manuel Akanji, dy lojtarët e Borusias së Dortmundit do të duhet të paguajnë një gjobë të majme, kjo për shkak se...

Nëse keni plane për ditën e shtunë, hidhini një sy parashikimit të yjeve për nesër!

Dashi Probleme më serioze do të përjetojnë çiftet që janë në krizë të thellë, ndërsa të tjerët mund të rrinë të qetë. Mundohuni që të...

Horoskopi ditor për ditën e nesërme, 29 maj 2020

Dashi Kjo e premte duhet shfrytëzuar sa më mirë për tu sqaruar. Nëse në raportin në çift keni patur probleme, duhet ti zgjidhni sa më...

Must Read

Cili nga fëmijët e familjes është më komiku? E zbulon shkenca!

Askush nuk është si ju dhe kjo është superfuqia juaj. Edhe nëse jeni rritur në të njëjtën shtëpi me motrën, ose vëllain ju jeni...

Ndez zjarr për të pastruar tokën, banesa përfundon në flakë, asfiksohet i moshuari

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e sotme në Mat, ku një person ka humbur jetën nga zjarri që i vuri tokës së...

Horoskopi për ditën e nesërme, 10 gusht 2020! Zbuloni si do të nisë java për ju!

Dashi Në këtë periudhë janë të favorizuara dashuritë që nuk kërkojnë shumë angazhim. Duhet të bëni kujdes me paratë, pasi mund të keni vështirësi. Në...