13 C
Tirana
Friday, August 7, 2020

OKB: Shqetësuese që Shqipëria planifikon të ulë shpenzimet për shëndetësinë; Nga Covid-19, rrezik për mostrajtimin e sëmundjeve të tjera

Shqipëria, jo vetëm që ka shpenzimet më të ulëta për shëndetësinë nga gjithë shtetet e Europës Juglindore, por dhe në vitet e ardhshme planifikon...
Ballina BOTA

BOTA

Mposhti koronavirusin, i moshuari pendohet se ka jetuar pasi sheh faturën e spitalit

“Ndihem me faj që mbijetova. Kjo ndjenjë më shtohet kur shikoj se sa shumë ka kushtuar”. Kjo është deklarata e Michael Flor, 70 vjeç i...

Humb jetën një person në Indi, u vetëinfektua për të kuruar COVID-19 me “magji”

Një ngjarje e pazakontë është raportuar nga India, ku një person me pseudonimin "Baba" i cili është vetëinfektuar me COVID-19 ka humbur jetën më...

Kur një e qethur te berberi të kushton shtrenjtë, zbulohet gjoba e kripur për dy lojtarët

Jadon Sanço dhe Manuel Akanji, dy lojtarët e Borusias së Dortmundit do të duhet të paguajnë një gjobë të majme, kjo për shkak se...

Habisin mjekët spanjollë, dërgojnë pacientët COVID-19 buzë detit:”Ndihmon!”

Në Barcelonë të Spanjës stafi mjekësor ka gjetur një mënyrë shumë interesante për të kuruar pacientët e prekur nga COVID-19. Spitali ka vendosur që...

Mjekët francezë japin versionin e tyre:”Mund të ketë shpërthime të dyta koronavirusi, por jo si epidemia që kaluam”

Koronavirusi është i pranishëm në Francë si në çdo vend të botës, megjithatë mjekë e studiues francezë e kanë përjashtuar mundësinë se mund të...

Fluturimi i parë nga një vend europian për në Kinë, pritet një i dytë

Këtë të premte u ngrit avioni i parë pas shumë kohësh drejt Kinës. Charter-i u nis nga aeroporti i Frankfurtit. Në bord ndodheshin 200...

“Çmendet” boksieri i famshëm turk, i merr jetën të dashurës 25 vjeçare

Selim Ahmet Kemaloglu, i njohur si boksier i famshëm dhe i suksesshëm turk është arrestuar ditën e diel në Muglu, pasi goditi me thikë...

Ndahet nga jeta “babai i kumarit”, la pas një trashëgimi prej 6 miliardë dollarësh

Është ndarë nga jeta në moshën 98-vjeçare Stanley Ho, i njohur ndryshe si “babai” i kumarit. Super biznesmeni nga Hong Kongu, ktheu qytetin e Macau-t,...

Kina “mposht” koronavirusin, në 24 orë asnjë rast i ri

Kina nuk ka regjistruar asnjë rast të ri. Diçka e tillë nuk ndodhte që nga publikimi i të dhënave të para mbi koronavirusin në...

Must Read

Shiu i sotëm e solli një të mirë, shuhen vatrat aktive të zjarrit në Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë

Vatrat e zjarrit të raportuara në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë raportohet se janë shuar. Lajmi u dha nga Qendra Kombëtare e Emergjencave Civile e...

Sot, ditë e pafatë për ata që nisën pushimet? Por, si do të jetë moti për nesër?

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon mbi vijimësinë e motit. Vendi ynë gjatë pjesë së parë të ditës u ndikua nga kalimi i një fronti të ftohtë...

Disa shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit, mbi të cilat çdo grua duhet të ketë informacion

Kanceri i gjirit është një nga sëmundjet më të zakonshme që kërcënojnë jetën. Çdo grua duhet të bëjë kontrolle të rregullta dhe mamografi për të...