13 C
Tirana
Saturday, May 30, 2020

Bardhi rikujton përgjimet e “BILD”: “Rama i fshihet drejtësisë”

Gazmend Bardhi ka shkruar një status në Facebook, ku rikujton përgjimet e gazetës "BILD" dhe se si Edi Rama u tërhoq nga padia ndaj...
Ballina BOTA

BOTA

Bruksel, Komisioni Evropian kundërshton projekt-buxhetin e Italisë

Komisioni Evropian i ka kërkuar Italisë të rishikojë projekt-buxhetin e saj për vitin e ardhshëm. Shkaku i kësaj kërkesë është se KE është e...

SHBA, pako të dyshimta dërguar Obamës, Klintonit dhe CNN

Shërbimi Sekret i Shteteve të Bashkuara tha të mërkurën se kanë gjetur pako të dyshimta, të identifikuara si pajisje të mundshme shpërthyese, dërguar në...

SHBA, humbin jetën gjashtë fëmijë si pasojë e një virusi

Një virus, i përhapur në një qendër kujdesi mjekësor në New Jersey të SHBA, u ka marrë jetën 6 fëmijëve si dhe ka infektuar...

SHBA, Trump: Vrasja e gazetarit Khashoggi, maskimi më i keq në histori

Presidenti amerikan Donald Trump e ka konsideruar përgjigjen e Arabisë Saudite për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi si "mbulimin më të keq ndonjëherë" të...

Vdes Gilberto Benetton,bashkë-themeluesi i firmës gjigande të modës “Benetton”

Gilberto Benetton, bashkë-themelues i etiketës italiane të modës Benetton Group, vdiq të hënën në moshën 77-vjeçare. Gilberto vdiq në shtëpinë e tij në Treviso, në...

Spanjë, një tjetër viktimë nga përmbytjet

Një punonjës i ekipeve të shpëtimit ka humbur jetën ditën e sotme në Spanje, ndërkohë që merte pjesë në një operacion shpëtimi. Sipas burimeve nga ...

SHBA, presidenti Trump konfirmon vdekjen e Khashoggit

Presidenti amerikan Donald Trump bindet se gazetari i zhdukur saudit Jamal Khashoggi ka vdekur. “Gazetari  i zhdukur saudit Jamal Khashoggi duket se ka vdekur,”...

Must Read

STATISTIKAT/Cili është qyteti më i pasur dhe ai më i varfër në Shqipëri?

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Të dhënat alarmante, ja sa i kushton shtetit të mbajë në paraburgim një person!

Sipas INSTAT niveli i rrogës mesatare në Shqipëri është 521 mijë lekë. Por kjo rrogë, tejkalohet nga kosto që paguan buxheti i shtetit për...

Meta dekoron në kohë të pazakontë atentatorin e perandorit italian, Vasil Laçin: “Një njeri i vetëm mund…”

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë një dekorim të veçantë ditën e sotme. Ai ka vendosur të vlerësojë heroin e popullit...