13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina BOTA

BOTA

Itali, kapet shqiptari me 1 milionë euro drogë

Pas pikasjes nga Policia Italiane për transportim lëndësh narkotike në sasi të konsiderueshme, një shqiptar përfundoi në pranga bashkë me një shtetas italian. Të arrestuarve...

SHBA, zhvillohen sot zgjedhjet ndërmjetme

Qytetarët amerikanë i drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur pjesën më të madhe të anëtarëve të dy dhomave të Kongresit, ndërkohë që...

Arabi Saudite, bie dëborë pranë Mekës

Krahina e Maysan afër Mekës, në Arabinë Saudite, u shndërrua në një skenë artistike pas një vale shiu, me rënien e dëborës në tokat...

Ilaçet e rreme që po ju rrezikojnë jetën

Në fund të vitit 2012, 60 njerëz vdiqën në dy qytete në Pakistan pas shurupit të kollës që e pinë për t'u qetësuar nga...

Në Mexico City mbërrijnë emigrantët e parë, në kërkim të Amerikës

Kanë mbërritur në Mexico City emigrantët e parë që udhëtojnë përmes Meksikës për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rreth 450 persona, kryesisht burra dhe...

Shën Petersburg, shtëpia e re e ndërtesës më të lartë në Evropë

Rusia njihet tashmë si vendi që po ecën përpara me projekte të mëdha të ndërtimit dhe infrastrukturës të mbështetura nga shteti,linja të larta hekurudhore...

Florida, hoteli i mahnitshëm në formë kitare

Një hotel i ri në formë kitare dhe i lartë 138 metra po ndërtohet në Florida. Fotot tregojnë se ky hotel ka marrë tashmë formë...

Trump ankohet për “maniakët” që ndaluan vrullin e republikanëve para zgjedhjeve të ndërmjetme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një mitingu të enjten e djeshme në Missouri, është ankuar dhe ka folur me keqardhje për...

Londër, arrestohet pak minuta para se të ngrinte avionin piloti i dehur japonez

Një pilot japonez është arrestuar në Heathrow aeroportin më të madh të Britanisë së Madhe për shkak se ka qenë i dehur. Katsutoshi Jitsukawa...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...