13 C
Tirana
Sunday, March 29, 2020

Shqipëria nis 30 mjekë e infermierë në Itali, do të paguhen nga shteti shqiptar.

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të shkojnë në Itali të shtunën pasdite për të mbështetur vendin fqinj në urgjencën e Koronavirus. Mjekët do të zbresin...
Ballina BOTA

BOTA

“Nuk mund të shkoj as në tualet”, Conte i përgjigjet letrës së infermieres italiane

Letra e një infermiereje 39 vjeçare ka bërë bujë në Itali. Michela Venturi postoi një letër të hapur në profilin e saj Facebook, ku...

Emocionon mjeku 85 vjeçar, lë pensionin dhe rivesh bluzën e bardhë në kohët e Covid-19

Giampiero Giron, 85-vjeç, mjek anestezist, i cili kishte dalë në pension ka riveshur sërish bluzën e bardhë për të dhënë kontributin e tij në...

Thirrja e OBSH: Gabimi më i madh që mund të bëjnë shtetet, të rihapin shkollat dhe bizneset

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus bëri një paralajmërim të fortë sot ndaj qeverive të shteteve, të kenë...

Princi Charles rezulton pozitiv ndaj Covid-19, frikë për anëtarët e tjerë të familjes , ja kë ka takuar

Princi Charles ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19 dhe po qëndron në vetë-izolim në shtëpinë e tij në Skoci. 71-vjeçari ka formë të lehtë të simptomave,...

Covid-19/Një tradhti bashkëshortore shkakton izolimin e dy qyteteve

Një tradhëti bashkëshorte ka sjellë vetëkarantinimin e dy qyteteve. Danilo H., 27 nga Ceres, Santa Fe, në ditët e para të marsit shkoi në Cordoba...

Tragjike, infermierja e infektuar vendos t’i japë fund jetës

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali.Infermierja 34-vjeçare, që shërbente në spitalin San Gerardo në Monza, ka vrarë veten, pasi ka rezultuar...

Spanja në kolaps prej koronavirusit! Të moshuarit e braktisur, gjenden të vdekur në krevatet e tyre

Të moshuar të braktisur në shtëpitë e tyre të pushimit dhe disa të tjerë të gjetur të vdekur në krevatet e tyre. Është ky skenari...

Paralajmërohet shtyrja e Lojërave Olimpike në Japoni

Nuk është ende zyrtare, por Lojërat Olpimike mund të shtyhen për vitin 2020 duke u zhvilluar kështu në vitin 2021 gjatë Televizioni japonez “NHK”, raporton...

Lajm i mirë për Shqipërinë, çelen negociatat për anëtarsimin në BE

Në këto kohëra të vështira që Europa, por edhe bota po kalon, duket se për Shqipërinë dhe Maqedoninë ka lajme të mira. Këto lajme...

Must Read

Si reagojnë ndaj mërzisë shenjat e horoskopit?

Nëse ju e njihni sadopak astrologjinë dhe shenjat e horoskopit, me siguri e dini se çdo shenjë horoskopi ka disa karakteristika të caktuara dhe...

Shahini përgënjështron videon që qarkullon prej ditësh, “Viti akademik nuk do të përfundojë më herët”

Ministrja Besa Shahini gjen rastin të adresojë një shqetësim në lidhje me një video të rreme, e cila ka qarkulluar kohët e fundit dhe...

Ja kush janë 5 shenjat më të fuqishme të Zodiakut

1. Demi (20 Prill – 20 maj) Demi është një nga shenjat më të fuqishme të zodiakut. Të gjitha pikat e forta të Demi...