13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina BOTA

BOTA

Kur bëhet fjalë për fëmijët qeveria italiane zbut tonet, lejohet të dalin, për t’u qetësuar

Autoritetet italiane kanë liruar dorën, kur bëhet fjalë për fëmijët dhe shëndetin e tyre mendor. Këtë e kanë bërë duke vënë rregullin e ri...

Shënohet viktima indirekte nga koronavirusi, u vetëvra pasi humbi vendin e punës

Një i ri vetëm 29 vjeç është viktima indirekte e Covid-19. Kjo sepse i riu nga një provincë e Torinos vendosi t'i jepte fund...

Studimi, masat e distancimit social në Itali, u shpëtuan jetën 38 mijë njerëzve

Modelimi, botuar dje nga Imperial College, Londër, analizon ndikimin e bllokimit në 11 vende evropiane, përfshirë edhe Italinë. Sipas studimit të udhëhequr nga Neil Ferguson...

Një hebre e një mysliman luten pranë njëri-tjetrit, fotoja e bukur që po bën xhiron e botës (FOTO)

Dy mjekë të Kryqit të Kuq ndërkombëtar, janë përfolur shumë në kohen që po kryenin lutje afër ambulancës së tyre. Një gjest në dukje normal...

Publikohet studimi më i besueshëm, ja kur do të zerohen rastet në Lombardi e në gjithë Italinë

Media italiane TGCOM24 ka bërë me dije se kulmi i infeksioneve të Covid-19 do të jetë javën e ardhshme. Italia duhet të arrijë zerimin e...

Historiani dhe ekonomisti gjerman për DW: “Është vetëm fillimi, premisat ekonomike janë të errëta”

Albrecht Ritschl, historian dhe profesor në London Economics ka dhënë mendimin e tij në lidhje me krizën e Covid-19 me të cilën po përballet...

Përshkallëzohet pakënaqësia e italianëve ndaj BE, djegin flamurin e krijojnë hashtagun “do ia dalim vetë”

Pakënaqësia e italianëve ndaj BE ka arritur kulmin në rrjete sociale, ku janë publikuar madje video e foto të djegies së flamurit të BE. Disa...

Ministri i financave i Hesse i jep fund jetës, e cilësoi të ardhmen të pashpresë

Ministri i financave i Hesse, Thomas Schäfer, bëri vetëvrasje. Trupi i tij u gjet të shtunën në mëngjes pranë shinave të ICE, trenit gjerman...

Bill Gates jep parashikimin e tij për arritjen e kulmit të Covid-19. “Izolimi zgjidhje, dalja më parë katastrofë”

Bill Gates tha se SH.B.A.-të duhet të mbyllë të gjithë vendin për një periudhë të shkurtër kohore për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ai gjithashtu...

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...