8 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina BOTA

  BOTA

  Koronavirus/OBSH: Shqetësim që virusi është përhapur jashtë Kinës, mund të prekë vende me sisteme të dobëta shëndetësore

  Koronavirus është bërë një makth i vërtetë botëror. Pikërisht sot u regjistrua viktima e dytë e virusit në Itali, megjithatë kryeministri italian u shpreh...

  Reus i habit të gjithë, martohet pa ftuar asnjë nga shokët e skuadrës

  Të dielën kapiteni i Dortmund Marco Reus i dha fund beqarisë duke u martuar me shoqen e tij të hershme të jetës, Skarlet Gartman....

  Honduras, masakra në burgje, regjistrohen 36 viktima

  Të paktën 36 njerëz u vranë gjatë fundjavës gjatë përleshjeve në burgjet e Hondurasit, te të cilat ushtria dhe policia po përpiqen të rimarrin...

  Gabon, piratët sulmojnë katër anije, vritet një kapiten dhe rrëmbehen disa marinarë

  Katër anije janë sulmuar nga piratët, duke vrarë një kapiten dhe rrëmbyer katër marinarë kinezë. Ngjarja ka ndodhur një natë më parë, në Gabon të...

  Nëntë viktima nga moti i keq në Europë

  Ka shkuar në nëntë numri i personave që kanë vdekur nga moti i keq që ka goditur Spanjën, Portugalinë dhe Francën, teksa këto shtete...

  Meta rrëfen bisedën me Soros: Pasi i akuzova kërkuan takim! Tre temat që diskutuam dhe qëndrimi im për minishengenin

  Kreu i shtetit Ilir Meta dy ditë pas  takimit në Presidencë me Alexander Soros, djalin e filantropit të njohur George Soros si dhe Andi...

  Votohet në mazhorancë Brexit, më 31 janar Britania jashtë BE-së

  Parlamentarët britanik mbështetën planin e kryeministrit Boris Johnson që Mbretëria e Bashkuar të largohet nga BE më 31 janar. Ata votuan në shumicë në favor...

  Amerika nuk gjen qetësi, dy të vrarë në ndërtesën e punëve publike në Karolinën e Veriut

  Amerika nuk gjen qetësi, dy të vrarë gjatë të shtënave në ndërtesën e punëve publike në Karolinën e Veriut. Dy njerëz u vranë para pak...

  Studimi: Integrimi është i vështirë për infermierët që shkojnë në Gjermani

  Infermierët vendas që e kanë mësuar zanatin më vonë e jo në rini, duke qenë se në zanatin e tyre fillestar nuk kanë gjetur ...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...