13 C
Tirana
Friday, August 7, 2020

OKB: Shqetësuese që Shqipëria planifikon të ulë shpenzimet për shëndetësinë; Nga Covid-19, rrezik për mostrajtimin e sëmundjeve të tjera

Shqipëria, jo vetëm që ka shpenzimet më të ulëta për shëndetësinë nga gjithë shtetet e Europës Juglindore, por dhe në vitet e ardhshme planifikon...
Ballina Beauty

Beauty

Showbiz/ 9 të famshmit e botës që kanë vëllezër e motra po aq tërheqës

Ne mësohemi kaq shumë me fytyrën e një të famshmi dhe i quajmë ata të bukur. Nga ana tjetër harrojmë se ata kanë të...

Must Read

Shiu i sotëm e solli një të mirë, shuhen vatrat aktive të zjarrit në Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë

Vatrat e zjarrit të raportuara në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë raportohet se janë shuar. Lajmi u dha nga Qendra Kombëtare e Emergjencave Civile e...

Sot, ditë e pafatë për ata që nisën pushimet? Por, si do të jetë moti për nesër?

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon mbi vijimësinë e motit. Vendi ynë gjatë pjesë së parë të ditës u ndikua nga kalimi i një fronti të ftohtë...

Disa shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit, mbi të cilat çdo grua duhet të ketë informacion

Kanceri i gjirit është një nga sëmundjet më të zakonshme që kërcënojnë jetën. Çdo grua duhet të bëjë kontrolle të rregullta dhe mamografi për të...