Cafu, humor me Gattuso: “Më i mirë si trajner, se si lojtar…”

36

Humor me Gattuso ndoshta nuk është i këshillueshëm edhe kur bëhet si compliment. Porn ë fund të fundit Marcos Cafu e di më mirë këtë gjë, duke qenë se ka luajtur gjatë me teknikun actual të Milan. I intervistuar nga kolegët e Sky Sport, ish-kampioni kuqezi, ka folur kështu: “Gatuzo më mirë tani si trajner, shumë më mirë tani – bëri shaka ish-mbrojtësi i djathtë -. Jam i lumtur për të, është duke bërë shumë mirë dhe jam i lumtur edhe për të gjithë ish-shokët e mi, që tani bëjnë trajnerin”.

Në fund, nuk mund të mungonte komenti për një kampion të ardhshëm të Brazilit, por actual të Milan, Paqueta, ai që për Cafu do të jetë fanella numër 10 e Selecao…

“Është një investim i rëndësishëm, ndërsa Paqueta është tashmë gati për të veshur fanellën 10 të Brazilit – vlerësoi Cafu -. Nuk është e lehtë, e kuptoj, ka parardhës të pabesueshëm, por ai mund të arrijë në këto nivele. Është duke bërë mirë tek Milani edhe në kombëtare mund të shkëlqejë”.