Bulqizë, vritet dhëndri me dru pas koke

25

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Topojan të Bulqizë. Një person ka humbur jetën dhe një përson është plagsur si pasojë e një krimi në familje.

Dhëndri u vra në banesën e njerëzve të nuses, ndërkohë që një ditë më parë kishte plagosur kunatin me thikë gjatë një konflikti familjar.

Nga informacionet e para mësohet se vjehrri ka goditur dhëndrin me dru pas koke duke i shkaktuar vdekjene menjëhershme.