Berisha nxjerr fotot, “Xhaçka shpreh pikëllimin për situatën në Kakavijë në hotel me 5 yje”

56

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situaten e emigrantëve shqiptarë në Kakavijë ku ata ndodhen të bllokuar prej dy ditësh në radha kilometrike.

Kjo, për shkak të komplikimit të situatës COVID-19 dhe shtrëngimit të masave nga Greqia.

Sipas ish-kryeministrit, ministrja Xhaçka pas vizitës në Kakavijë “ka pikëlluar” mbi situatën në një hotel me 5 yje në Himarë.