Autor i pengmarrjes së një 20 vjeçari, arrestohet shqiptari në Angli/EMRI

379

Një shqiptar në Angli është arrestuar si një ndër autorët e pengmarrjes së një 20 vjeçari.

Bëhet fjalë për Dorjan Kurtaj, benues në Londër.

Në pranga kanë rënë gjithashtu bashkëpunëtorët e shqiptarit.

Arrestimi u bë të enjten e 11 shkurtit, ku policia gjeti në makinën e tyre edhe 20-vjeçarin e rrëmbyer.

Ky i fundit kishte plagë thike në këmbë dhe pjesë të tjera të trupit.