14 C
Durres, AL
Ballina Autorët Postime nga Next News

Next News

2950 POSTIME 0 KOMENTET

Lushnje, gjendet i vrarë pronari i një lokali, Policia e Shtetit...

Pronari i një lokali në qytetin e Lushnjës është gjetur i vrarë mëngjesin e sotëm, pikërisht brenda lokalit të tij. Sipas burimeve paraprake policore,...

Tërmeti / Hetimet e Prokurorisë së Durrësit, fillon shoqërimi i 17...

Pas shoqërimit të drejtorit dhe nëndrejtorit të Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës, Policia e Shtetit ka nisur zbatimin e urdhërave...

Tërmeti / Merren në pyetje drejtuesit e Shtëpisë së Pushimit të...

Drejtori dhe nëndrejtori i Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës janë shoqëruar për t'u marrë në pyetje lidhur me shembjen e...

Emërimi i Ahmetajt, reagon PD, Paloka: Rama kërkon të vjedhë edhe...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar menjëherë përmes një postimi në Facebook lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për të emëruar...

Tërmeti / Protesta para Bashkisë së Durrësit, kërkohet ndërtuesi i pallatit...

Dhjetra anëtarë të rreth 200 familjeve janë mbledhur sot para Bashkisë së Durrësit, duke kërkuar zgjidhje për riparimin e dëmeve që pallati shumëkatësh ku...

Edi Rama, hipokriti që bën nusen në dasmë dhe arkivolin në...

nga Fatos Lubonja Në ditët e para pas tërmetit e kam përshkruar Edi Ramën si një njeri, që, në panikun e përgjegjësisë, vuri në veprim...

Tërmeti / Basha në Durrës për planin e rimëkëmbjes: Të pezullohen...

Partia Demokratike dhe opozita në tërësi kanë propozuar një plan me pesë pika, që ofron lehtësi fiskale për biznesin në Durrës pas dëmeve të...

Turqi, ish-kryeministri Ahmet Davutoglu shpall themelimin e partisë së tij të...

Ish-kryeministri turk Ahmet Davutoglu ka themeluar një parti të re politike, një hap ky tregon vullnetin e tij për të sfiduar partinë në pushtet...

Mbretëri e Bashkuar, zgjedhjet parlamentare, Boris Johnson dhe Brexit fitojnë bindshëm

Kryeministri në detyrë Boris Johnson dhe Partia Konservatore që ai drejton ka fituar pastër dhe bindshëm zgjedhjet e parakohëshme parlamentare që u zhvilluan dje...

Tërmeti / Ujësjellësi i Durrësit pezullon falas kontratat e banesave të...

Banorët e Durrësit dhe të Shijakut, si edhe ata të një pjese të Fushë-Krujës dhe Vorës, shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti...