11 C
Durres, AL
Ballina Autorët Postime nga N.K.

N.K.

3074 POSTIME 0 KOMENTET

“OECD”: Ekonomia botërore po njeh rritjen më të ngadaltë në një...

Sipas Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim ekonomia botërore rrezikon të hyjë në një periudhë të re rritjeje të ngadaltë nëse qeveritë nuk do...

Kepi i Rodonit, “xhevahir” i natyrës, detit dhe historisë

Janë ende të paktë turistët që e njohin dhe shkojnë në Kepin e Rodonit, një vend që ndodhet përgjatë bregdetit shqiptar të Adriatikut, vetëm...

SHBA, pas Michigan edhe New York-u ndalon cigaret elektronike aromatizuese

Edhe Shteti i New York pas vendimit të Michigan, ka venosur të ndalojë shitjen e cigareve elektronike aromatizuese, shkaktare sipas autoriteteve shëndetësore e 7...

“Instagram” kundër promovimit të produkteve për humbjen e peshës

Instagrami ka njoftuar se do të marrë masa të ashpra lidhur me postimet që promovojnë prodhimet e humbjes ne peshë dhe kirurgjinë kozmetike. Sipas platformës...

Si të ulni tensionin e lartë të gjakut

Një ndër kërcënimet më serioze të shëndetit është pa dyshim presioni i lartë i gjakut. Kjo gjendje mund t’i sjellë trupit një sërë sëmundjesh...

“Albanian Effort 19”, ministrja Xhaçka: Stërvitje të tilla ndërtojnë fuqinë e...

Stërvitja "Albanian Effort 19” mblodhi në Bizë rreth 800 efektivë nga Shqipëria, SHBA, Mbretëri e Bashkuar, Turqia, Kroacia, Polonia, Italia, Gjermania, Bullgaria, Mali i...

Disa kombinime që duhet t’i keni patjetër këtë vjeshtë

Nëse vera na tregon sesa bukur dukemi pa shumë veshje, vjeshta është për të demonstruar se çfarë mund të bëni me veshjet tuaja. Moda...

Gjendet e pajetë “Mbretëresha e Lëndëve Narkotike”

Claudia Ochoa Felix, ndihmësja e të famshmit “El Chapo”, është gjendur e pajetë në shtratin e të dashurit të saj. E njohur ndryshe si “Mbretëresha...

Gjykata vulos sot fatin e ish-ministrit, Tahiri: As më shkon ndërmend...

Gjykata e Krimeve të Rënda do të marrë sot vendimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Rikujtojmë se Tahiri akuzohet për tre vepra të rënda...

Horoskopi për ditën e sotme, 19 shtator 2019

Dashi Dashuria: Mos i kushtoni shumë vëmendje formës, por mbani në mend substancën, ajo që ju nevojitet është një person që varet nga ju. Keni...