11 C
Durres, AL
Ballina Autorët Postime nga N.K.

N.K.

3074 POSTIME 0 KOMENTET

Buxheti i bujqësisë, kryeministri Rama: Kemi dyfishuar eksportet ushqimore

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me banorët, në fshatin Ibë të Tiranës ku foli për Buxhetin e Bujqësisë. Rama u shpreh së që...

Uthulla e mollës balancon pH e lëkurës

Procesi i pastrimit të lëkurës mund të kërkojë më shumë produkte sesa thjesht larësi dhe uji! Grumbullimi i papastërtive, qelizave të vdekura për një...

Artistët shqiptarë koncert në Rome, “Tok së bashku për Skënderbeun”

Artistët shqiptarë me famë ndërkombëtare do të mblidhen së bashku në një koncert madhështor në datë 19 janar në orën 20:00 në teatrin “Argentina”...

Turizmi në Durrës, investitorët hungarezë shfaqin interes

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim ambasadorin e Hungarisë në Tiranë Lorant Balla. Ambasadori hungarez shfaqi një interesim maksimal...

Presidenti Meta në konferencën “Mesdheu i së Ardhmes”

Me një axhendë të mbushur plot takime dhe aktivitete, presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë edhe në konferencën "Mesdheu i së Ardhmes" në Marsejë. Nëpërmjet...

Shkodër, banorët në panik nga tërmeti

Një tërmet ka prekur qytetin e Shkodrës vetëm para pak minutash. Por një natë më parë një tjetër tërmet ka rënë në Malësinë e...

ATP Finals 2018, Ronaldo i merr vëmendjen Djokovic, spektakël edhe në...

Novak Djokovic ka fituar ndeshjen, por spektaklin e ka dhuruar Cristiano Ronaldo, i cili gjendej në tribunë për të ndjekur përballjen e serbit me...

Përplasja me KE, Italia nuk tërhiqet për projekt-buxhetin

Koalicioni populist në Itali refuzon të tërhiqet para Komisionit Evropian dhe pritet të mos prezantojë asnjë modifikim të buxhetit të tij për vitin 2019...

Libri i dytë i Renato Mekollit në Panairin e Librit

Shefi i kuzhinës Renato Mekolli sjell për amvisat dhe këdo që ka pasion gatimin receta të thjeshta dhe të shëndetshme. “50 shijet e pastave” është...

FMN, misioni i radhës në Tiranë

Së fundmi në Tiranë ka mbërritur misioni i radhës i Fondit Monetar Ndërkombëtar. Në fokus të takimit do të jetë pikërisht diskutimi për politikat...