25 C
Durres, AL
Ballina Autorët Postime nga N.K.

N.K.

2904 POSTIME 0 KOMENTET

Kompania ruse shpërblen punonjëset për “feminitetin”

Sipas medias vendase një kompani ruse propozoi të ofrojë çmime për punonjëset që vijnë në punë me fund dhe të kuruara mirë, në kuadër...

Dhurata Dora dhe hiti “Zemër”, arrin 100 milionë klikime

Hiti ‘Zemër’ i një prej këngëtareve më të pëlqyera kosova, Dhurata Dorës, i cili është realizuar në bashkëpunim me reperin algjerian Soolking që jeton...

Tiranë, “Dita pa makina”, ja rrugët që do të bllokohen

Dita e Fëmijëve do të sjellë festime në kryeqytet dhe ndaj Bashkia e Tiranës do të rikthejë nismën "Dita pa makina", dhe në bashkëpunim...

Zbutësit natyralë të fytyrës

Një lëkurë e hidratuar dhe e butë është çelësi për një fytyrë të shëndetshme që shkëlqen. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur fytyra është nën...

Korçë, lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti mëngjesin e sotëm

Qyteti i Korçës është prekur mëngjesin e sotëm nga disa lëkundje të njëpasanjëshme tërmeti, rreth orës 06:33 minuta. Paraprakisht raportohet se epiqendra ka qenë në...

Horoskopi ditor për ditën e sotme, 1 qershor 2019

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 1 qershor 2019. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

DW, përçarjet e qeverisë dhe opozitës në Shqipëri për raport-progresin

Opozita dhe qeveria në Shqipëri kanë qëndrime të kundërta për raport-progresin e KE. Qeveria e pret me entuziazëm, ndërsa opozita me skepticizëm. Rekomandimi pozitiv, pa...

Si të trajtoni rrudhat me metodën e kanellës dhe mjaltit

Kanella është një nga erëzat më të shëndetshme të të gjitha kohrave. Ajo ofron një sërë përfitimesh për shëndetin e organizmit nga koka tek...

Të huajt duhet të vijnë, ne nuk ia dalim dot

Nga Ben Andoni Edhe njeriu me gjykimin me logjik apo më të ftohtë nuk mund të zgjidhë dot si duhet rebusin politik shqiptar. Paktet, marrëveshjet...

Kompjutera super të shpejtë falë dritës

Në të ardhmen mund të kemi kompjutera shumë të shpejtë, falë një gjenerate të re memoriesh magnetike me zero konsum të energjisë, të ushqyer...