9 C
Durres, AL
Ballina Autorët Postime nga E.K.

E.K.

2391 POSTIME 0 KOMENTET

Zelandë e Re, nisin funeralet e viktimave të masakrës

Qindra persona u mblodhën në varrezat e Christchurchit këtë të mërkurë, për të zhvilluar të parat ceremoni mortore të atyre që mbetën të vrarë...

Turqi, tërmet, nuk raportohen viktima

Një tërmet me magnitudë 5.7 shkallë të Rihterit goditi pjesën jugperëndimore të Turqisë, me epiqendër rreth 56 kilometra në juglindje të qytetit të Denizli. Agjencia...

Bruksel, Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike

Johannes Hahn deklaroi nga Brukseli se e mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në Ballkanin Perëndimor, por Komisioneri europian i...

Tiranë, katër të arrestuar për shpërndarje narkotikësh

Katër persona janë arrestuar nga forcat policore të Tiranës gjatë mbrëmjes së të martës, në një operacion të koduar “Qelqi” që goditi dy raste...

Masakra e Christchurch: Baba e bir, funeralet e para të viktimave

Një baba dhe biri nga Siria janë varrosur në Zelandën e Re, funeralet e para për 50 viktimat e xhirimeve të javës së kaluar. Khaled...

Sot ndodh ekuinoksi i pranverës – Surprizat e stinës së re

Marsi është muaj me mot shumë të ndryshueshëm. Por një ditë gjithmonë vjen, qoftë ditë shiu apo dielli. Kjo është shkencërisht dita e parë e...

Lëngu i mishit si kurë ideale për shëndetin e zemrës

Në Shqipëri është përdorur shumë, por së fundmi, lëngu i mishit ka marrë edhe më shumë popullaritet. Nga një studim i bërë, doli në përfundimin...

Tiranë, KLP shpall të hapur garën për Prokurorin e Përgjithshëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi unanimisht të hapë garën për plotësimin e pozicionit të Prokurorit të Përgjithshëm. Këshilli i Lartë i Prokurorisë çeli garën...

Kura me vaj ulliri dhe lule kamomili për pastrimin e gjakut

Kamomili është një bimë e cila që në lashtësi është përdorur për të kuruar sëmundje nga më të ndryshmet. Një studim i ri, sugjeron se...

Futboll, i pakënaqur tek Reali, Varane planifikon largimin

Raphael Varane po mendon largimin nga Reali i Madridit në fund të sezonit. Kështu shkruan e përditshmja franceze L’Equipe, sipas të cilës mbrojtësi kampion...