17 C
Durres, AL
Ballina Autorët Postime nga A.C

A.C

1122 POSTIME 0 KOMENTET

Tkurret punësimi në bujqësi, hov zhvillimi turizmi dhe ndërtimi

Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, struktura e punësimit sipas sektorëve u zhvendos nga bujqësia tek shërbimet dhe prodhimi. Gjatë vitit të kaluar sektori i tregtisë dhe shërbimeve zuri 25.7 për qind te...

Breshëri plumbash banesës së zyrtarit të bashkisë, dëshmia: Nuk kam konflikte...

I qëllojnë para shtëpisë me breshëri plumbash, shefi i Shërbimeve Publike në Bashkinë Selenicë mohon të ketë konflikte. Të shtënat me armë zjarri kanë ndodhur...

Bochardt sulmon sërish opozitën, pak njerëz që sulmojnë me molotov

Kreu i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Bochardt, ka gjetur sërish rastin për të sulmuar opozitën shqitpare. Duke folur për rininë dhe rëndësinë e saj në...

Studentët sot protestë, Rama u përgjigjet me një video

Edi Rama ka shpërndarë në faqen e tij zyrtare në “Facebook” një video, e cila tregon sipas shefit të qeverisë premtimet e mbajtura në...

Shkodër, arrestohen dy persona për trafik droge dhe armësh

2 persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës, të shpallur në kërkim pas akuzave që rëndonin ndaj tyre për trafik droge dhe armësh. Një prej...

Falsifikim vulash dhe skema mashtrimi, në pranga 46-vjeçari i shpallur në...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin me iniciale A.R., 46 vjeç, i cili rezulton i shpallur në kërkim për falsifikim vulash e...

Njësoj si në Shqipëri, edhe opozita greke kërkon zgjedhje të parakohshme

Opozita greke pret që zgjedhjet lokale dhe ato europiane që mbahen këtë fundjavë të pasohen së shpejti nga zgjedhjet parlamentare. Lideri konservator, Kirjakos Micotakis, apeloi...

Aksidentet rrugore, 62 të vdekur në 4 muaj

Katërmujori i parë i këtij viti ka pësuar rritje të qytetarëve të vdekur nga aksidentet rrugore, numër në rritje krahasuar me 1 vit më...

Shqiptari që befasoi Holandën, mbolli kanabis në 87 ndërtesa

Në vitin 2016, një agjent policor zbuloi rastësisht një plantacion kanabisi në një shtëpi në Heerlen. Ai vuri re se qiraja për pronën nuk...

E mbështet Arta Marku, por anëtari i KLP po hetohet për...

Prokurori Vatë Staka është prej vitit 2018 nën hetim nga Prokuroria e Shkodrës, por procedimi penal nuk e ndali Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme,...