13 C
Tirana
Saturday, November 28, 2020

Konflikt pronësie në Fier, vëllezërit godasin njëri-tjetrin

Dy vëllezër janë arrestuar nga policia në Fier për shkak të një konflikti për motive pronësie. Sipas policisë, në pranga kanë rënë J. H.,...

Latest Posts

Efektivi i antidrogës humbi jetën si pasojë e COVID-19, e shoqja denoncon:”Mungojnë sendet personale”

Valbona Pema, gruaja e Florian Pemës, efektivit të antidrogës që ndërroi jetë te spitali Infektiv si pasojë e COVID-19 ka bërë një denoncim në...

“Më kthe dhuratat, do t’i var fotot te shtylla e shkollës”. Si emigranti shantazhon 15 vjeçaren

Një 15-vjeçare që hyri në lidhje me një emigrant në Angli po kërcënohet prej ditësh nga ish i dashuri që i bën asaj presion...

Elbasan/Aksident i trefishtë, plagosen dy persona

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pasdite në aksin Elbasan – ish-metalurgji. Tre makina u bënë pjesë e ngjarjes, e cila mund të kishte përfunduar...
Articles by:

a.d

Koronavirus/Pampuri: “Gjendja në spitalin e Durrësit ndryshe nga ajo që paraqet ministrja”

Përfaqësuesja e Grupit të Punës për Coronavirusin ngritur pranë Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, inspektoi situatën shëndetësore dhe masat e marra nga qeveria për parandalimin...

E pazakontë/Një qen rezulton i prekur nga Koronavirusi

Një qen ka rezultuar i prekur nga koronavirusi në Hong Kong. Ky është rasti i parë në botë i një kafshe të prekur nga...

Prenotuan taksinë për të shkuar në Shkodër, taksisti u mer emigrantëve 700 euro e i lë në mes të rrugës

Një ngjarje e pashpjegueshme u ka ndodhur 20 emigrantëve nga Afganistani. Ata kanë prenotuar një taksi në Tiranë për të shkuar në Shkodër. Taksisti...

Fier/Shpërthen tubi i kaldajës, 7 nxënës dërgohen me urgjencë në spital

Një shpërthim i tubit të kaldajës ka ndodhur në një gjimnaz të Fierit, si pasojë e së cilës u helmuan 7 nxënës. Ngjarja ka ndodhur...

Reforma zgjedhore/ Ja cilat janë propozimet e Partisë Demokratike për mbarëvajtjen e zgjedhjeve

Në një dokument të shpërndarë për mediat Partia Demokratike ka shpalosur propozimet e saj për Reformën Zgjedhore. Partia Demokratike e cila është shprehur se liria,...

Tubimi i 2 Marsit/Tedi Blushi:”Mos provokoni dhe filmoni çdo gjë”, Meta i paduruar për “Pranverën Kuqezi”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta u ka bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në tubimin e datës 2 mars. Gjithashtu ai u ka bërë thirrje...

Laç/Makina përplas këmbësoren, policia jep informacionet paraprake

Një aksident me pasojë plagosjen është regjistruar në qytetin e Laçit. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:50 kur mjeti  me drejtues 37-vjeçarin me inicialet E.Ll., ka...

Tiranë/Henri Çili shoqërohet në polici, ja cili mendohet të jetë shkaku

Henri Cili është shoqëruar për në polici në orët e para të mëngjesit së bashku me 40 persona të tjerë. Ndër ta, vetëm 7 janë...

Latest Posts

Efektivi i antidrogës humbi jetën si pasojë e COVID-19, e shoqja denoncon:”Mungojnë sendet personale”

Valbona Pema, gruaja e Florian Pemës, efektivit të antidrogës që ndërroi jetë te spitali Infektiv si pasojë e COVID-19 ka bërë një denoncim në...

“Më kthe dhuratat, do t’i var fotot te shtylla e shkollës”. Si emigranti shantazhon 15 vjeçaren

Një 15-vjeçare që hyri në lidhje me një emigrant në Angli po kërcënohet prej ditësh nga ish i dashuri që i bën asaj presion...

Elbasan/Aksident i trefishtë, plagosen dy persona

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pasdite në aksin Elbasan – ish-metalurgji. Tre makina u bënë pjesë e ngjarjes, e cila mund të kishte përfunduar...

Parashikimi i motit për fundjavën, 28-29 nëntor!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se ditën e shtunë moti në vend do të nisë i kthjellët, por gradualisht prej mesditës vranësirat do të vijnë...

Don't Miss

Qëllohet me armë zjarri drejt një automjeti në lëvizje, policia pika kontrolli në dalje e hyrje të Elbasanit

Disa të shtëna armësh janë raportuar nga Elbasani. Në këtë qytet është qëlluar me armë zjarri drejt një automjeti tip "Mazda" në lëvizje, ku dyshohet...

Alkooli dhe cigaret konsumohen nga shtresa e mesme, të varfrit dhe të pasurit shpenzojnë më pak

Alkooli dhe cigaret konsumohen më së shumti nga shtresa e mesme nga pikëpamja se, ato harxhojnë një pjesë më të madhe të buxhetit për...

I infektuar nga COVID-19, mjeku shqiptar humb jetën në Itali

Një tjetër mjek shqiptar humb betejën me koronavirusin. Doktori i njohur vlonjat, Bledi Nini ka ndërruar jetë në Itali pas infektimit nga virusi i rrezikshëm. Nini,...

Në Itali i akuzuar për përndjekje, në Kavajë mbante një armë me silenciator, arrestohet 65 vjeçari

Një 65-vjeçar është vënë në prangat e Policisë së Kavajës, ku gjatë një kontrolli në banesë i është gjetur një pistoletë me silenciator. Në pranga...

Pse 50-vjeçarët janë në moshën më ‘të dhimbshme’?

Nëse vjen fjala tek problemet shëndetësore, mosha 50-vjeç mund të jetë fillimi i tyre. Shpesh dëgjoni prindërit apo të afërmit 50-vjeçarë e sipër, që ankohen...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.