13 C
Tirana
Sunday, September 20, 2020

Shpërthen tjetër “epidemi” në Kinë, qindra persona pozitivë me “ethe mesdhetare”

Disa mijëra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim epidemik që dyshohet se...

Latest Posts

Mos shkoni të flini të zemëruar! Zbuloni sa negativisht ndikon në jetën tuaj

Nëse shkoni të zemëruar në shtrat është një nga gjërat më të dëmshme që mund të bëni. Kur jeni zgjuar, keni mundësinë t’i përpunoni...

E pazakontë, ekipi gjerman humbet 37-0

Një rezultat i pazakontë është regjistruar në ligat amatore të futbollit gjerman. Ekipi i ligës inferiore, SG Ripdorf Molzen II pësoi një humbje 37-0 pasi...

Horoskopi i ditës së nesërme, e hënë 21 shtator 2020! A do të nisë java mbarë?

Dashi Ditë pozitive për dashurinë. Nëse doni të takoni njerëz ose të shoqëroheni me ta, kjo është koha e duhur. Sa i përket punës, mundësi...
Articles by:

a.d

Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, i biri: “Jemi krenarë, ia kushtoi jetën atdheut”

Ilir Hoxha, djali i ish-diktatorit Enver Hoxha dhe Nexhmije Hoxhës ka përcjellë një mesazh për mediat pak orë pas ndarjes nga jeta në moshën...

Lajm i fundit/Ndahet nga jeta Nexhmie Hoxha

Mësohet se gjatë ditës se sotme është ndarë nga jeta bashkëshortja e Enver Hoxhës, Nexhmie Hoxha. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 99 vjeçare, teksa...

Tiranë/Dështojnë negociatat për ndërtimin e Teatrit nga privatët. Ja si do të ndërtohet

Dështon projekti i Bashkisë së Tiranës për Teatrin Kombëtar. Kjo pasi modeli financiar i propozuar nga pala private e interesuar për ndërtimin e godinës...

Tragjedia në Durrës, policia jep informacionet paraprake

Policia ka dhënë disa setaje për ngjarjen e rëndë të raportuar disa minuta më parë, ku një burrë ka ekzekutuar bashkëshorten. Informacioni paraprak i policisë. Durrës/Informacion...

LAJM I FUNDIT,Durrës/Tragjedi burri vret gruan me thikë brenda një byrektoreje

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Durrës , ku një burrë ka vrarë bashkëshorten me thikë brenda një byrektoreje. Njarja shokuese ka ndodhur në sheshin...

Vlorë/ Përleshje me thika, plagoset një person

Një person ka mbetur i plagosur si pasojë e një sherri me thika në një lokal. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Transballkanike” të qytetit të...

Makina/Mercedes CLA Shooting Brake, një makinë funksionale me dizanj sportiv

Mercedes CLA Shooting Brake, është himni i funksionalitetit. Pavarësisht që kemi të bëjmë me një makinë station wagon, model me bagazh , dizanji i...

Durrës/Një velierë me turistë pëson avari në Currila

Një velierë e cila ishte duke lundruar ka pësuar avari në zonën e Currilave në Durrës mëngjesin e sotëm. Në velierë ndodheshin katër turistë të...

Latest Posts

Mos shkoni të flini të zemëruar! Zbuloni sa negativisht ndikon në jetën tuaj

Nëse shkoni të zemëruar në shtrat është një nga gjërat më të dëmshme që mund të bëni. Kur jeni zgjuar, keni mundësinë t’i përpunoni...

E pazakontë, ekipi gjerman humbet 37-0

Një rezultat i pazakontë është regjistruar në ligat amatore të futbollit gjerman. Ekipi i ligës inferiore, SG Ripdorf Molzen II pësoi një humbje 37-0 pasi...

Horoskopi i ditës së nesërme, e hënë 21 shtator 2020! A do të nisë java mbarë?

Dashi Ditë pozitive për dashurinë. Nëse doni të takoni njerëz ose të shoqëroheni me ta, kjo është koha e duhur. Sa i përket punës, mundësi...

Nuk ndalin “problematikat” në Tiranë, krisma në Astir, plagoset një person

Të shtënat me armë janë bërë rend i ditës në Tiranë. Ditën e sotme krisma janë dëgjuar në zonën e Astirit. Ngjarja ka ndodhur në...

Don't Miss

Pak javë para se ti mbaronte mandati/Kryetari i KQZ jep dorëheqjen nga posti

Klement Zguri, kreu i KQZ ka vendosur të japë dorëheqjen. Prej 23 vitesh Zguri ka qenë anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Dorëheqja e tij vjen...

Zaev jep lajmin:”Vaksina kundër COVID-19 do t’i jepet Shqipërisë nga Greqia”

Greqia pritet ti sigurojë Shqipërisë vaksinën kundër COVID-19. Lajmi u dha nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zaev i cili shprehu se krahas vendit të...

Një ciklon godet Greqinë, shkakton dëme të mëdha materiale

Greqia është goditur  nga një ciklon i vrullshëm, me emrin “Ianos” orët e para të mëngjesit. Ishujt e detit Jon janë goditur nga një ciklon...

Fasonet i kthehen rritjes pas gjashtë muajsh dhe i japin frymë eksporteve

Eksportet e tekstileve dhe këpucëve iu rikthyen rritjes në muajin gusht. Të dhënat e publikuara të enjten nga Instat treguan se eksportet e fasoneve...

Shenjat e horoskopit që e gënjejnë njëra-tjetrën!

Bricjapi dhe Dashi Personat e ketyre shenjave punojnë shumë për t’ia arritur qëllimit. Por ata shpesh kanë pikëpamje të ndryshme për atë që u duhet...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.