13 C
Tirana
Saturday, September 26, 2020

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...

Latest Posts

Horoskopi i ditës së nesërme, e shtunë 26 shtator 2020!

Dashi Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët. Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e...

Pas dy gjyqeve të humbura, Shqipëria përgatitet për padinë 100 milionë dollarëshe nga kompania e regjistruar në Durrës

Media BIRN ka raportuar se kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve në  portin e Durrësit,...

“Zogu Tiranës” harrohet në arrest shtëpie! Ankohet në Instagram se nuk shkon dot te berberi

Prezantuesi, Hermes Nikaj, i njohur si "Zogu i Tiranës" u la në arrest shtëpie pasi u lirua nga burgu 313, ku qëndroi për gati...
Articles by:

a.d

“Mos pini ujë nga çezma”, IGJEUM jep alarmin:”Priten rreshje e përmbytje, merrni masa”

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) ka lajmëruar se duke filluar që sonte e në 5-së ditët në vazhdim priten reshje intensive...

RENEA ekzekuton 71 vjeçarin, policia del me deklaratë:”Ekzekutimi u bë në kushtet e vetëmbrojtjes”

Policia ka dhënë detaje mbi ekzekutimin e një 71 vjeçari në Elbasan. E gjitha filloi, kur shtetasi 71 vjeç Lefter Zhidru ka sulmuar forcën e...

“Tundet” sërish vendi, regjistrohet tërmeti 3.5 ballë, ja epiqendra

Tërmetet nuk kanë të sosur në vend. Së fundmi është raportuar 3.5 ballë të shkallës Rihter. Epiqendra është sinjalizuar 36 kilometra në jug të Tiranës, e...

Prej disa orësh i bën rezistencë RENEA-s, 71 vjeçari i bën thirrje policisë:”Mos m’i fikni dritat, po shoh lajmet!”

RENEA ka rrethuar banesën e një personi të armatosur që refuzon të dorëzohet. Ai ndodhet i izoluar në banesën e ish-gruas, Elbasan, prej disda orësh. Lefter...

Skandal në Durrës/Pronari i çerdhes dhunon 2 vjeçaren, i jep nënës 50 mijë lek për të mos denoncuar

Një person është proceduar penalisht në Durrës pasi ka dhunuar një fëmijë 2 vjeç. Shtetasi G.D, 61 vjeç, banues në Durrës dyshohet se ka ushtruar...

Zbardhet drafti i Opozitës Parlamentare, pragu elektoral 1%

Opozita parlamentare depozitoi sot në Kuvend një projektligj lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në projektligj kërkohet ulja e pragut në 1% nga 3 që...

Rritja e pagës minimale deri në 30 mijë lekë, Shoqatat e biznesit kundër ndryshimeve: Shton barrën fiskale, sipërmarrja kërkon mbështetje

Nga 1 janari i 2019 paga minimale në shkallë vendi u rrit nga 24,000 në 26,000 lekë. Rritja ishte rreth 8 %. Paga minimale...

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...

Latest Posts

Horoskopi i ditës së nesërme, e shtunë 26 shtator 2020!

Dashi Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët. Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e...

Pas dy gjyqeve të humbura, Shqipëria përgatitet për padinë 100 milionë dollarëshe nga kompania e regjistruar në Durrës

Media BIRN ka raportuar se kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve në  portin e Durrësit,...

“Zogu Tiranës” harrohet në arrest shtëpie! Ankohet në Instagram se nuk shkon dot te berberi

Prezantuesi, Hermes Nikaj, i njohur si "Zogu i Tiranës" u la në arrest shtëpie pasi u lirua nga burgu 313, ku qëndroi për gati...

Shenjat e horoskopit që do të kenë sukses deri në fund të vitit! A jeni ju njëra ndër to?

Demi Personaliteti i thjeshtë i Demit e ka ndihmuar atë që të kapërcejë sfidat më me lehtësi dhe tashmë duket se gjërat pozitive ndodhen në...

Don't Miss

OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit dy personave nga Durrësi dhe një nga Korça

Tre persona, dy nga Durrësi dhe një nga Korça të dënuar për trafikim të miturish, vjedhje me armë dhe drogë, duhet të provojnë burimin...

Rama flet për rritje rrogash, përmend mjekë e mësues, ja sa mendohet të bëhet paga minimale

Kryeministri Edi Rama prezantoi ditën e sotme programe të reja nxitjeje të punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre...

Këshillë për prindërit/Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie, ja pse!

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...

Plumba drejt një 21 vjeçari shqiptar në Greqi, policia heton ngjarjen

Një 21-vjeçar shqiptar është plagosur në orët e para të mëngjesit, Ngjarja ndodhi në Kallithea të Greqisë. Sipas mediave të shtënat u dëgjuan në orën 01:00, Një...

Si po ikin të rinjtë: Rreth 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar për azil 20 muajt e fundit, 29% e tyre janë...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.