13 C
Tirana
Saturday, September 26, 2020

4 lloje grash që meshkujt urrejnë me gjithë shpirt! A jeni ju njëra ndër to?

Ashtu si në çdo lloj marrëdhënieje shoqërore dhe ajo mes dy njerëzve që duhen ka anët e saj negative dhe pozitive. Gjërat e mira...

Latest Posts

Horoskopi i ditës së nesërme, e shtunë 26 shtator 2020!

Dashi Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët. Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e...

Pas dy gjyqeve të humbura, Shqipëria përgatitet për padinë 100 milionë dollarëshe nga kompania e regjistruar në Durrës

Media BIRN ka raportuar se kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve në  portin e Durrësit,...

“Zogu Tiranës” harrohet në arrest shtëpie! Ankohet në Instagram se nuk shkon dot te berberi

Prezantuesi, Hermes Nikaj, i njohur si "Zogu i Tiranës" u la në arrest shtëpie pasi u lirua nga burgu 313, ku qëndroi për gati...
Articles by:

a.d

Ndodhej në banesën e vjehrrit, një 36 vjeçar nga Tirana tenton të vetëvritet me thikë

Një 36 vjeçar ka tentuar të vetëvritet në shtëpinë e vjehrrit të tij. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:30 të mëngjesit të sotëm, në Patos. Teksa ndodhej...

Jo rrudhat e thinjat! Ja 7 detajet që tregojnë vërtetë moshën e një gruaje!

Jo vetëm rrudhat, flokët gri, duart dhe qafa zbulojnë moshën e vërtetë të një personi. Ka shumë shenja të tjera të plakjes që nuk...

Tatimet u dërgojnë shkresa bizneseve:”Deklaroni paga më të larta!”

Administrata tatimore ka shtuar presionin ndaj tatimpaguesve për të bërë deklarime më të larta të pagave, duke u kërkuar që të deklarojnë pagat reale....

Ulen temperaturat, ja surprizat që rezervon moti për ditën e sotme

Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin, ku më të shpeshta mbeten në zonat veriperëndimore. Mesdita dhe pasditja sjellin sërish...

Lëkundje gjatë natës në Shqipëri, raportohen dy tërmete, njëri prej tyre 4.2 i shkallës Rihter

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë natës në Elbasan. Epiqendra ka qenë në Belsh. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orën...

Arrestohet Mond Çekiçi, pjesë e bandës së qytetit bregdetar, mbante me vete një armë

Është vënë në pranga, Mond Çekiçi, i njohur ndryshe si anëtar i bandës së Durrësit. Çekiçi, emri i vërtetë i të cilit është Mond Koçi...

Horoskopi për ditën e nesërme, e premte 25 shtator! Zbuloni parashikimin e yjeve!

Dashi Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për...

Ishte kthyer në problem serioz në Durrës e Shijak, policia arreston të shpallurin në kërkim/EMRI

Policia e Shijakut ka vënë në pranga shtetasin Petrit Lazeri, të shpallur në kërkim 9 herë. Gjatë kontrollit në banesë, efektivët kanë gjetur makina të...

Latest Posts

Horoskopi i ditës së nesërme, e shtunë 26 shtator 2020!

Dashi Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët. Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e...

Pas dy gjyqeve të humbura, Shqipëria përgatitet për padinë 100 milionë dollarëshe nga kompania e regjistruar në Durrës

Media BIRN ka raportuar se kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve në  portin e Durrësit,...

“Zogu Tiranës” harrohet në arrest shtëpie! Ankohet në Instagram se nuk shkon dot te berberi

Prezantuesi, Hermes Nikaj, i njohur si "Zogu i Tiranës" u la në arrest shtëpie pasi u lirua nga burgu 313, ku qëndroi për gati...

Shenjat e horoskopit që do të kenë sukses deri në fund të vitit! A jeni ju njëra ndër to?

Demi Personaliteti i thjeshtë i Demit e ka ndihmuar atë që të kapërcejë sfidat më me lehtësi dhe tashmë duket se gjërat pozitive ndodhen në...

Don't Miss

OFL u dërgon formularin e vetëdeklarimit dy personave nga Durrësi dhe një nga Korça

Tre persona, dy nga Durrësi dhe një nga Korça të dënuar për trafikim të miturish, vjedhje me armë dhe drogë, duhet të provojnë burimin...

Rama flet për rritje rrogash, përmend mjekë e mësues, ja sa mendohet të bëhet paga minimale

Kryeministri Edi Rama prezantoi ditën e sotme programe të reja nxitjeje të punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre...

Këshillë për prindërit/Mësojini fëmijët të bëjnë punë shtëpie, ja pse!

Kur bëhet fjalë për fëmijët, prindërit bëhen më të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen t’u ofrojnë një jetë komode fëmijëve të tyre. Por edhe fëmijët,...

Plumba drejt një 21 vjeçari shqiptar në Greqi, policia heton ngjarjen

Një 21-vjeçar shqiptar është plagosur në orët e para të mëngjesit, Ngjarja ndodhi në Kallithea të Greqisë. Sipas mediave të shtënat u dëgjuan në orën 01:00, Një...

Si po ikin të rinjtë: Rreth 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar për azil 20 muajt e fundit, 29% e tyre janë...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.