13 C
Tirana
Friday, April 3, 2020

Banka Shqiptare e Ushqimit bën apel për ndihmë: “Një dhurim i vogël, mund të bëjë ndryshimin”

Banka Shqiptare e Ushqimit është një bankë ushqimore që punon për ridrejtimin e tepricave ushqimore drejt përdorimit në luftën kundër varfërisë. I gjithë ushqimi...

Latest Posts

Andi Bushati: Testimi i gënjeshtrës

Që në fillimet e betejës me koronavirusin, kur rreziku për sejcilin prej nesh dukej ende i largët, nga autoritetet politike dhe mjeksore kemi dëgjuar...

Koronavirusi bëhet film, gjithçka nis me një skenë ashensori

Mostafa Keshvari, është krijuesi kanadez i filmit 63 minutësh "Corona" i cili do të trajtojë temën e koronavirusit. Ndryshe nga filma të tjerë të...

Stadiumi gjigand i Borussia Dortmund do të shndërrohet në spital Covid-19

Ekipi gjerman i Bundesligës Borussia Dortmund ka rikonceptuar stadiumin në mënyrë që të mund të shërbejë si një qendër trajtimi për pacientët koronavirus. Stadiumi është...
Articles by:

a.d

Nuk duroi dot më situatën, burri nga Milano qëllon gruan e më pas veten

Kjo është tragjedia e sotme e raportuar nga media italiane IlMattino. Në Rho, në provincën e Milanos. Një burrë 38-vjeçar dhe një grua 52-vjeçare, bashkëjetues...

Higjenë e dobët, varfëri ekstreme, gjendja çnjerëzore në kampet e Lesbos, Greqi

Agjensia e refugjatëve e Kombeve të Bashkuara ka bërë thirrje për evakuimin urgjent të familjeve dhe të sëmurëve nga kampi Moria në Lesbos. Gjatë...

CEO i Abi Bank: Qeveria do marrë borxh në bankat vendase. Sistemi bankar solid

CEO i Abi Bank, Andi Ballta ka folur në emisionin Top Talk për të dhënë opinionin dhe shpalosur pikëpamjet e tij në lidhje me...

Vaksina e vetme e rishikuar deri tani për Covid-19, një strukturë tepër e veçantë

Një shpim i vogël - në të vërtetë, 400 mikro-shpime të përbëra nga gjilpëra shumë të holla të vendosura në një leukoplast 1.5 cm...

Pse ajo që deklaron Rama në live-t në Facebook duhet marrë me rezerva?

Vendimi i kryeministrit, i thënë në Facebook ku përjashtonte mundësitë e pagesës së qirave dhe i bënte apel qytetarëve të kontaktonin në sitin e...

Besa Shahini lajmëron, ja çfarë do të ndodhë nëse shkollat qëndrojnë mbyllur deri në qershor apo korrik

Situata e koronavirusit ka sjellë një zhvilim jo normal të mësimit, ku mësimi online ka problematikat e veta. Më herët Besa Shahini deklaroi se...

Studentët kërkojnë vetëm një platformë unike për të zhvilluar mësim, Shahini: “Po e shqyrtoj me drejtuesit e shkollave”

“Nuk jemi të sigurt se kur do të kthehemi nëpër shkolla dhe universitete, por jemi plottësisht të sigurt se mësimi në kushte shtëpie do...

Fotoja e saj u bë simbol i luftës ndaj Covid-19, po ku është tani infermierja italiane?

Infermierja italiane e cila u bë simbol në luftën kundër COVID-19 është shëruar. Fotoja e Elenas, e cila punonte në spitalin e Cremona, e...

Latest Posts

Andi Bushati: Testimi i gënjeshtrës

Që në fillimet e betejës me koronavirusin, kur rreziku për sejcilin prej nesh dukej ende i largët, nga autoritetet politike dhe mjeksore kemi dëgjuar...

Koronavirusi bëhet film, gjithçka nis me një skenë ashensori

Mostafa Keshvari, është krijuesi kanadez i filmit 63 minutësh "Corona" i cili do të trajtojë temën e koronavirusit. Ndryshe nga filma të tjerë të...

Stadiumi gjigand i Borussia Dortmund do të shndërrohet në spital Covid-19

Ekipi gjerman i Bundesligës Borussia Dortmund ka rikonceptuar stadiumin në mënyrë që të mund të shërbejë si një qendër trajtimi për pacientët koronavirus. Stadiumi është...

6 muaj pasi mori detyrën, drejtori burgut 313 përfundon vetë në pranga

Eduard Struga, drejtori i burgut 313, ka përfunduar në pranga. Ai dyshohet se është i përfshirë në afera korruptive dhe disa tendera të dyshimta...

Don't Miss

Rëndohet situata në Kakavijë e Kapshticë dhjetra shqiptarë të bllokuar në tokë neutrale

Të paktën 40 shqiptarë janë bllokuar në doganën e Kakavijës që prej orës 02:00 të mëngjesit. Gra burra e fëmijë mes motit të keq...

SKANDAL në Itali, sistemi i aplikimit për pagën e “luftës” zbulon të dhënat sensitive të qytetarëve

Redaksia e emisionit Le Iene, në Itali ka publikuar një video që prezanton një problem të sistemit të INPS, platformë kjo që përdoret për...

Gjigandët e biznesit ndryshojnë logot për të promovuar distancimin social

Distancimi social është mënyra e vetme për të luftuar koronavirusin. Për shumë njerëz të qëndruarit në shtëpi është një sfidë e madhe kjo si...

Gjuzi duke ngarë makinën me telefon në vesh, ndjekësi e paralajmëron:”Do të fusi Rama në burg”

Kujtim Gjuzi, i njohur për bëmat e tij në Kuvend e jo vetëm ka publikuar një video në profilin e tij Facebook ku shfaqet...

Harrojeni hapjen e shkollave më 3 prill, ja për kur zhvendoset afati

Sot më 1 prill nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,u firmos një urdhër ku shkruhej se të gjitha institucionet arsimore do të qëndrojnë mbyllur...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.