13 C
Tirana
Saturday, May 30, 2020

Bardhi rikujton përgjimet e “BILD”: “Rama i fshihet drejtësisë”

Gazmend Bardhi ka shkruar një status në Facebook, ku rikujton përgjimet e gazetës "BILD" dhe se si Edi Rama u tërhoq nga padia ndaj...

Latest Posts

Transporti publik/Si do të funksionojë dhe a do të rriten çmimet? Përgjigjet Rixhin Qosja

Rixhin Qosja, Kreu i shoqatës së transportit urban gjatë një interviste në emisionin "Ditë e re" ka folur mbi hapjen e transportit urban. Qosja...

CRCA reagim të prerë ndaj videos së Veliut, i shkruan letër urgjente Ramës ku shpreh indinjatë e kërkon shkarkimin e kryepolicit të Shqipërisë

Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri, CRCA, ka reaguar menjëherë pas videos së publikuar nga mediat. Në video shihej drejtori...

Parashikimi i motit për fundjavën, e shtunë 30 maj, e diel 31 maj

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon motin për fundjavën: Ditën e shtunë moti parashikohet me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesdtës të cilat...
Articles by:

a.d

Policia aksion të befasishëm/Sekuestron miliona lekë nga veprimtaritë e këmbimit valutor pa liçensë

Policia finalizuar dy operacione kundër informalitetit dhe ka goditur dy veprimtari të jashtëligjshme. 7 shtetas po procedohen penalisht për ushtrim pa licencë të veprimtarive financiare. Si...

Tubimi i 2 marsit/Ja cilat rrugë do të bllokohen sot

Kërkesa e presidencës për të mbajtur një manifestim nga ora 17:00 – 19:00 tek bulevardi "Dëshmorët e Kombit" është aprovuar nga Policia e Tiranës. Për...

Shëndetësi/A duhet t’i japim fëmijëve lengje frutash?

Fëmijët nuk duhet të konsumojnë lëngje frutash në vitin e parë të jetës. Ky është alarmi që ngre “Akademia Amerikane e Pediatrisë”. Ata këshillojnë që...

Nuk do të ketë më ushtarë në Afganistan, SHBA bën marrveshje paqeje me talebanët

Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja do të tërhiqen nga Afganistani brenda 14 muajve, nëse Talibanët do t’u përmbahen zotimeve të bëra në marrëveshjen e...

Tiranë/Gjendet e pajetë në banesë një shtetase gjermane

Një vajzë e re është gjetur e pajetë në banesën e saj, në Tiranë. Policia bën me dije rreth orës 21:21 të kësaj të diele,...

Luksemburgu/Vendi i parë me transport publik falas për të gjithë

Luksemburgu është shteti i parë në botë qe ka vendosur që transporti publik të jetë falas për të gjithë. Mediat vendase raportojnë se një vendim...

Kushte të paqëndrueshme atmosferike, ja si do të jetë moti nesër

Sipas MetoAlb nesër moti do të vazhdojë të ketë paqendrueshmëri atmosferike. Herë pas here do të kemi vranësira dhe rreshje shiu përgjatë ditës. Këto...

Meta lajmëron tubim nesër,Topalli i nxjerr foton e pahijshme

Teksa presidenti Ilir Meta, thirrës dhe organizues i tubimit të 2 marsit shfaqet i paduruar për "Pranverën Kuqezi", Jozefina Topalli ka publikuar një foto...

Latest Posts

Transporti publik/Si do të funksionojë dhe a do të rriten çmimet? Përgjigjet Rixhin Qosja

Rixhin Qosja, Kreu i shoqatës së transportit urban gjatë një interviste në emisionin "Ditë e re" ka folur mbi hapjen e transportit urban. Qosja...

CRCA reagim të prerë ndaj videos së Veliut, i shkruan letër urgjente Ramës ku shpreh indinjatë e kërkon shkarkimin e kryepolicit të Shqipërisë

Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri, CRCA, ka reaguar menjëherë pas videos së publikuar nga mediat. Në video shihej drejtori...

Parashikimi i motit për fundjavën, e shtunë 30 maj, e diel 31 maj

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon motin për fundjavën: Ditën e shtunë moti parashikohet me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesdtës të cilat...

Këshilli Bashkiak i Durrësit miraton listat paraprake të përfituesve të rindërtimit dhe merr disa vendime!

Këshilli Bashkiak i Durrësit pas marrjes së disa vendimeve, bën me dije gjithashtu se janë miratuar disa lista paraprake në lidhje me rindërtimin e...

Don't Miss

STATISTIKAT/Cili është qyteti më i pasur dhe ai më i varfër në Shqipëri?

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Të dhënat alarmante, ja sa i kushton shtetit të mbajë në paraburgim një person!

Sipas INSTAT niveli i rrogës mesatare në Shqipëri është 521 mijë lekë. Por kjo rrogë, tejkalohet nga kosto që paguan buxheti i shtetit për...

Meta dekoron në kohë të pazakontë atentatorin e perandorit italian, Vasil Laçin: “Një njeri i vetëm mund…”

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë një dekorim të veçantë ditën e sotme. Ai ka vendosur të vlerësojë heroin e popullit...

Banorët e Durrësit kundër shpërthimit të pallatit me eksploziv, kanë frikë për banesat e bizneset

Banorët e lagjes 11 në qytetin e Durrësit kanë kundërshtuar ashpër mundësinë e shembjes së një pallatit 6-katësh në bulevardin “Dyrrah” të dëmtuar nga...

Mekolli i zhgënjyer nga masat e marra nga qeveria:”Kjo është qesharake, do largohem”

Renato Mekolli shefi i njohur ka folur në një intervistë për emisionin "Ilva Now". Ai shprehet tepër i zhgënjyer me masat që qeveria ka...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.