11 C
Durres, AL
Ballina Autorët Postime nga a.d

a.d

2353 POSTIME 0 KOMENTET

Zyrtarizohet emri i stadiumit të ri kombëtar

“Air Albania Stadium” tashmë është zyrtarisht emri i stadiumit të ri kombëtar. Mes disa firmave që ishin në garë, Federata Shqiptare e Futbollit zgjodhi...

Paraqitje zhgënjyese e Shqipërisë, kundër Andorës shpërdorohet mundësia e pikëve rekord

Shqipëria ka zhgënjyer në ndeshjen e parafundit të eliminatoreve të Europianit pasi ka barazuar me rezultatin 2-2 kundër Andorës. Kuqezinjtë krijuan përshtypjen e një...

Betohen tre anëtaret e reja, Meta: Jam i lumtur, filloi funksionimi...

Presidenti Ilir Meta deklaron se Gjykata Kushtetuese nga sot nis funksionimin dhe për këtë shprehet i lumtur pasi prej dy vitesh ishte e bllokuar....

Gjirokastër/ Bie nga shtylla, humb jetën elektricisti 63-vjeçar

Një elektricist 63-vjeçar ka humbur jetën mesditën e sotme në qytetin e Gjirokastrës. Mësohet se 63-vjeçari i identifikuar si Mariglen Lekgjika ka rënë nga shtylla,...

EMRI/ Në kërkim ndërkombëtar për prostitucion, arrestohet në Tiranë 51-vjeçari nga...

Ardjan Nexhipi alias Ardian Alliaj është vënë në prangat e policisë në kuadër të operacionit 'Muzgu', pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga...

Ibrahimoviç e mbyll në Amerikë, thumbon tifozët: Tani kthehuni të shihni...

Suedezi Zlatan Ibrahimoviç e ka mbyllur përfundimisht aventurën e tij 1- vjeçare tek LA Galaxy. Ai nuk do të jetë më pjesë e kampionatit...

“Iku dhe ky”/ Kuksiani vret ariun dhe e reklamon në rrjetet...

Nuk kanë të mbaruar rastet e sjelljes makabre kundrejt kafshëve, ku më i fundit është ai i vrasjes së një ariu në Kukës. Ka qenë...

Me vizë turistike drejt SHBA? Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm: Sigurohuni...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata person që do të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të...

Itali, Sekuestrohen mbi 1 ton kokainë me vlerë 250 milionë euro

Karabinieria italiane me mbështetjen e Agjencisë Doganore dhe zyrtarëve të Europolit, sekuestruan në portin e 'Gioia Tauro', në Reggio Calabria, 1,176 kilogramë drogë, të fshehura në...

Alvini rrëfen ferrin që përjetoi në Siri: Nëna ime vdiq pranë...

"Nëna ime vdiq nga një bombë, unë isha afër saj". Kështu ka deklaruar Alvini, djali 11-vjeçar që u kthye në Itali më 8 nëntor...