Aksident i rëndë, plagosen dy persona nga përplasja e automjeteve

287

Një aksident i trefishtë ka ndodhur këtë pasdite në superstradën Lezhë-Shkodër.

Pranë kryqëzimit të Blinishtit u përplasën automjetet, teksa nga ngjarja janë lënduar të paktën dy persona.

Këta të fundit janë dërguar në spitalin e Lezhës.

Policia mbërriti në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Lagështia në rrugë dhe shpejtësia dyshohet të jenë shkaqet e përplasjes.