Aksident i rëndë në Lushnje, “Benz-i” përplas dy këmbësorët, njëri prej tyre rëndë në spital/EMRAT

227

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Lushnje.

Një automjet tip ‘Benz’ ka përplasur dy këmbësorë në një zonë të populluar të qytetit.

Bëhet me dije se të aksidentuarit janë Taulant Arapi dhe Denisa Suku.

Mësohet se Taulant Arapi ndodhet në gjendje të rëndë në sptialin e Lushnjes.

Njoftimi i policisë:

Lushnjë
Informacion paraprak

Sot rreth orës 20:00, në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, shtetasi R. Ç., 26 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka përplasur dy këmbësorë, shtetasit T. A., 34 vjeç dhe D. S., 22 vjeçe, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar në Komisariat drejtuesi i automjetit dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.