Aksident i rëndë, humb jetën drejtuesi mjetit, plagoset rëndë pasagjerja

72

Aksident në një fshat të Prrenjasit. Zija Stojna 43 vjeç ka humbur jetën ditën e sotme në Prrenjas pasi humbi kontrollin e mjetit. Mësohet se është plagosur dhe nje pasagjere që ishte në makinë.

Prrenjas/ Informacion paraprak

Më datë 23.08.2021,rreth orës 14:10, në fshatin Rrajcë Skënderbe, Prrenjas, shtetasi Z.S., 43 vjeç, banues në Prrenjas duke drejtuar mjeti tip “Toyota “, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë drejtuesi i mjetit ka humbur jetën, si dhe është dëmtuar 1 pasagjere, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.