Aksi Elbasan-Librazhd, makina del nga rruga, një i plagosur

39

Një person është plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Librazhd.

Bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur në fshatin Xibrakë dhe i plagosur është shtetasi me inicialet Y.G nga Peqini, i cili është transportuar në spitalin e Elbasanit dhe mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e aksidenti, por Policia vijon hetimet.