Abuzim me tenderat e OSHEE, arrestohen disa zyrtarë!/EMRAT

34

Tre drejtues janë prangosur dhe një është në kërkim për shkelje në tendera.

Sakaq, mësohet se pas urdhrit të SPAK, Gjykata e Posaçme vendosi për dy prej tyre arrest me burg dhe dy të tjerë arrest shtëpiak,

Mes tyre, drejtori i prokurimeve të OSHEE, Erlis Bushati, është vënë në pranga.

Në kërkim është shpallur ish-shefja e kabinetit të drejtorit të OSHEE, Alma Ferra.

Arrestimet janë bërë pak minuta më parë nga Policia e Tiranës.

Pas urdhrit të SPAK, priten edhe arrestime të tjera.

Hetimet për këtë çështje kanë nisur prej disa muajsh ndërsa dyshohet se janë të përfshirë dhe persona të tjerë.