A do të jetë moti i qëndrueshëm? Parashikimi i motit për ditën e nesërme 4 qershor 2020

48

Shërbimi Meteorologjik Ushtark njofton se dita e enjte do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës, të cilat do pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut 2-10m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave pranë tyre, do të fitojë intensitet deri në 20m/s.

Era jugore do të sjelli dhe rritje të temperaturave, më e ndjeshme në vlerat e mesditës.


Më konkretisht në:
vendet malore 9°C deri 26°C
vendet e ulëta 12°C deri 30°C
vendet bregdetare 15°C deri 29°C