Skandal në Spanjë, 8 persona të ndaluar, thyen rregullat e karantinës për një festë seksuale në grup

121
FILE PHOTO: Members of the Military Emergency Unit (UME) disinfect the Josep Tarradellas Barcelona-El Prat Airport during a partial lockdown as part of a 15-day state of emergency to combat the coronavirus disease (COVID-19) outbreak in Barcelona, Spain March 19, 2020. REUTERS/Nacho Doce

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur në Barcelonë, Spanjë. Rreth 30 persona janë gjetur në një “karantinë” ku kishin organizuar “një festë seksuale në grup”. Në banesë u gjenden edhe substanca narkotike, si kokainë dhe ekstazi.

‘El Pais’ raporton se ishte pikërisht një ndër të ftuarit që ka lajmëruar forcat e policisë duke parë se si situata po dilte jashtë kontrollit. Nga kjo ngjarje janë vënë në pranga 8 persona që i janë nënshtruar tamponit,ku testi ka rezultuar fatmirësisht negativ për të gjithë ata.

Spanja ndodhet në një situatë serioze për shkak të Covid-19, ku deri tani numërohen 33089 të prekur dhe 2206 viktima.